Ya annesini sevmezse?

ececrin soruyor: 4

merhaba arkadaslar ben bu siteye yeni üye oldum benim cok büyük bi sıkıntım var aslında abartıyormuyum bilmiyorum ben kaynanamlarla beraber oturuyorum kaynanam cocuklra cok düşkün eltimin bi cocugu resmen annesine anne demiyor hep babannesine anne diyor eltim hep aglıyor aldı cocugumu benden diye ve bütün akrabalarıda bunu böle söylüyor benim dogumum sezeryanlı oldu ve beni emmmedi mama yiyor :( herkes seni anne olarak görmez diyor cok canım sıkılıyor ve kaynanam cocugumu mama yedirmeye kalktıgım zaman bana vermiyo alıp alıp gidiyor cocugumu benden alıyor artık cok piskolojm bozuldu bebegim benden uzaklasırmı suan daha cok kücük ama cok korkuyorum bunun içinde geceleri yanıma alışsın diye beraber yatıyorum cocugumu kendime nasıl alıstırırm ne olur yardım edin bana sezeryanlı olması ve beni emmemesi cok korkutuyor yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar.....

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ececrin

suan daha 2 aylık acaba kac aylıkken annesine alışmaya baslıcak benim esim aramıza hiç girmiyor yani annesi ne yaparsa yapsn bii demiyor ben bişi desem annesi için hemen laf söylüyor bilmiyorum ama tek istediğim sey kızımın bana baglı olması inan daha 40 kı cıkmamıştı cocugun ben içerdeydim bi geldim cocugu kucagına oturtdurmuş bölemi bakılır cocuga ya deli olmustum daha böyle neler neler Allah izin verirse bebiim 7 aylıkken ayrı eve cıkıcaz gerci ozamande 1 alt kattayız bizden cıkmaz alıp alıp götürür bilmiyorum ne yapıcamı bide benim basımda 2 tane var eşiin babanneside bizle....


1sehzade1sultan

pırlantalarım a katılıyorum bende normal doğum yaptım kayınvalidem yanımda kaldı 1 ay çocuğum emiyodu sütümde vardı ama o ısrarla mama verelim doymuyo su verelim içi yanar dedi durdu hiç aldırış etmedim çünkü çocuğumun doyduğundan emindim ee bilinçlide bir anneydim dolayısıyla hiçbirşeyime kaıştırmadım şimdide çocuk yetiştirmeme hayran:)))bence baştan taviiz vermiceksiniz ipin ucu kaçtımı yakalayamassınız.


AYDANEBRAR

ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM BENDE ZEHRAMA KATILIYORUM  KESİNLİKLE TAWİZ WERME TAWİZ TAWİZ DOĞURUR ÇOCUĞUNUN SANA AİT OLDUĞUNU KESİN ÇİZGİLERLE BELİRT ÖYLE SAÇMALIKMI OLUR YA HERKES YERİNİ BİLSİN.


dennis

bir çocuk eninde sonunda kendi annesinin kim olduğunu bilir ve ona bağlanır bence, bu konuda içiniz rahat olsun ama o zamana kadar geçen zaman zarfında da çocuğunuzla kendinizin ilgilenmek istemeniz çok normal. ben bırakın kayınvalidemi, annem bakarken bile ben mi yapmalıydım acaba, acaba az mı ilgileniyorum bebeğimle diyordum. bir akşam annem kendi yanında yatırmak istedi, hem ben gece rahat uyuyayım diye, hem de kendisi çok sevdiği için (kırkı çıkmamıştı daha ve mama ile besleniyordu). o gece içim içimi yedi, ertesi gece de aynı şeyi önerince eşimin üstüne atıp "eşim kendi yanında olsun istiyor" diyip aldım yanımıza. demek istediğim hissettiklerin çok normal. bu durumda da tek çözüm ya eşinle ya da kayınvalidenle açık ve net bir şekilde konuşmak. hiç bir eş de çocuğuna kendi bakmak isteyen eşine karşı çıkamaz diye düşünüyorum. "benim ilk bebeğim ve her şeyi ama herşeyi kendim hallettmek istiyorum, kimseye vermek istemiyorum ve vermeyeceğim" şeklinde tavrını çok kesin ve net olarak belirt. belki eşinle biraz tartışırsınız ama kararından kesinlikle dönme. sonuçta bebek senin ve eşin dahil kimsenin onu senden ayrı tutmaya hakkı yok. gerekirse doktorundan destek iste bu konuda; eşinle birlikteyken doktorunuza bebeğe kimin bakmasının daha iyi olacağını sor, cevap kesinlikle anne olacaktır. hem ne demek kayınvalidem alıp alıp gidiyor? verme, ben bakarım, ben bakmak istiyorum, veremem de, açık ve net olarak konuş; karışmayın de.
gelişmelerden haberdar edersen de sevinirim.
sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle...Cevaplamak için Üye ol