Doğa koleji

beyaz85 soruyor: 5

İTÜ-ETA' ya bağlandıktan sonra Doğa Koleji ile ilgili yorum yazabilecek olan var mıdır? Ortaokulu tavsiye eder msiniz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


denizdeniz06

Merhabalar, bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum, şu an tüm sosyal medya ve diğer platformlarda boy gösteriyorlar ve baya dolu dolu bir içerikleri var. 

Bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim

şimdiden teşekkürler


hanifeuysal

biz güvenemedik %85 burs kazandığı halde.Açıkçası özel okulların ne olduğunu yıllardır çok iyi biliyorduk ama bu sene bursluluk sınavlarından dolayı daha iyi öğrendik.çocuk az yanlış yaptığı halde burslu olarak oranı düşük tutup okula kayıt almama geri çevirme yaşadık .ne de olsa sınıfları dolmuş.hedefleri tutmuş.bu okulları çok güzel bir şekilde eledik. biz şükür karar verdik kendi okulumuzda kalıyoruz. 


denizdeniz06

Merhaba Hanife hanım, çocuğunuz çok iyi bir Burs kazanmış aslında ama okula yakın geçmişinden dolayı bir güvensizlik var sizde de sanırım. Şu an hangi okuldasınız acaba?hanifeuysal

eşimle çok kararsız kalmıştık ve yürüme mesafesi çok kısa. Ancak gittik gördük müdürle konuştuk kararımız direk hayır'a döndü. inanın hiç içimize sinmedi çok detay var yazmayyaım herkesin öncelikleri farklı .Biz Erse okulundayız kaydımızı da yeniledik zaten . Butik okul kalabalık değil öğretmenlerimiz kaliteli ve Atatürkçü bir okul , bu pandemi döneminde okulun değerini daha da iyi anladık.Bursla kazandığımız onca okuldan daha fazlaya kayıt yeniledik ama eğitimden ve çocuğun mutluluğundan öenmli değil.Adı duyulan her okulun kayıtları dolmuş .devletten kaçan ortaokul kayoıtlarında bu okulların hedeflerini tutturmasını sağlamış burslu öğrenci görünce kaçıyorlar zaten müşterileri hazır ve nazır.Okulumuzun yeri biraz ters insanlar o yüzden eliyor olabilir bir de bu sene  özel okullardan devlete kaçan da çok oldu .Ne de olsa evdeyiz gereken eğitimi biz takviyelerle daha iyiye veririrz diye düşünen çevremde o kadar çok aile var ki.çübkü elimiizn altında çok fazla kaynak oldu öğrendik gördük uyguladık.dediğim gibi zorlu kararlar değişik bir sene , korona yüüznden her karar arafta kaldı aslında.gelecek eğitim döneminde yine insanlar görecek farkı .mesela adı ünlü bir okul 5.sınıf için sayısını her ay 1 adet daga artırıyor niye talep çok açmayız da demiyorlar.geleni alıyorlar yüksek fiyattan .okuldaki kapasite belli tuvaşet sayısı sınıf sayısı öğrenci sayısı artıkça okulun yoğunluğunu düşünün .ben masadan direk kalktım daha fazla konuşmaya gerek yok diye . 


ezoelo

Beyza hanim merhabalar, biz bu sene cocugumuzu İtü eta doga kolejine (ortaokul) kaydettirdik, cevremizde gidenlerden eşten dostan iyi donusler aldik, özellikle itü nün birlesmesiyle bu sene farkini derslerde hissetiklerini soylediler, evet sallantili bir donemden geçtiler ,bizim tercih ettigimiz kampuste o sallantili donemde bile egitim durmamış devam etmis gidenler söylüyor, okul yonetimi de ayni seyi soyledi, okul mudurulye ve mevcutta devam eden velilerin soyledikleri bire bir ayni tutuyor benim icin bu cok onemli herhangi bir suprizle karsilasmamak adina, pandemiden olusan iadelerini kesintisiz sorun cikarmadan iade etmis, itu nun rektorunun bir videosu var YouTube ta, doga koleji yorumlarina bakarken denk gelmistim, musait oldugunuzda onuda bir izleyin ve mutlaka okul muduruyle tanisin sistemi bir de ondan dinleyin derim, naçizane bir onerim daha olacak eger butcenize ve lokasyonunuza uyuyorsa Anabilim e de bakin derim.Cevaplamak için Üye ol