0 - 18 kg oto koltuğu

Aysegul_ soruyor: 1

Arkadaşlar 0-18 kg oto koltuğu kullananlar markalarını ve tecrübelerini yazabilir mi? Önce 0-13 kg, sonrasında 9-18 kg almaktan daha kullanışlı olur gibi geldi burada yazılanlardan, çünkü çoğu bebiş 13 kg olmadan önce sığmamaya başlıyor galiba. İnternette chicco zenith, chicco proxima, kraft cocoon ve stork markaları bulabildim. Chicconunkiler isofixsiz. Stork'un ise kalitesini hiç bilmiyorum ancak isofix'li. Kraft'ın ise hem isofixli hem isofixsiz 2 modeli var. Daha önce dediğim gibi gidip mağazada inceleme imkanım yok, görmeden internetten alabilirim ancak. Bu yüzden tecrübeleriniz ve yorumlarınız benim için çok önemli. Ayrıca 0-18 kg. olanlar hem öne hem geriye dönük mü kullanılıyor? Yani 1 yaşa kadar filan geriye dönük monte edilip sonra ileriye dönüğe mi çevriliyorlar onu anlayamadım.

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


Damla

Draysegul, ben 1 yaşından sonra kullanılacak geriye dönük koltuk ararken 0-18 koltukların genelde 1 yaşından sonra öne döndürüldüklerini fark etmiştim. Muhtemelen bahsttiğin modeller de böyledir.

Eğer 1 yaşından sonra da geriye dönük koltuk kullanmayı tercih edersen Britax Fixway var, Volvo servislerinde satılıyor. Hatta yeni bir koltuk çıkartmış, 0-25 kg diye duydum.Cevaplamak için Üye ol