11 aylık bebeğim mememi ısırıyor.

pertuni soruyor: 4

Bebeğim normalde meme aşığı bir bebek hatta hala memeyle uyuyor. Fakat 2 gündür mememi ısırıyor ve emmek istemiyor. Tabii o ısırınca ben can havliyle çektim ve biraz sertçe yapma oğlum dedim. Ardından çok içli bir şekilde ağlamaya başladı. Ondan beri meme emmek istemiyor . Sağıp biberonla verdiğimde içiyor. Onunla konuştum sakince anlatmaya çalıştım canımın acıdığını. Acaba ben kızdığım için mi yoksa artık emmek mi istemiyor anlamadım. 

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


pertuni

Vazgeçmek yok:)) Şu an sağıyorum hatta ben sağarken sabırsızlanıyor sütü içmek için.Önce emmesi için mememi teklif ediyorum tabi gene ısırıyor, biberona koyduğumda onu da ısırıyor şiddetle fakat tepki almayınca devam ediyor. Bu seferde biberona alışmasından korkuyorum ya, ama en azından anne sütü varken içsin ne yöntemle olursa olsun. Muhakkak bir gün özlem duyacak memeye ısırmayacak. Aslında sadece memeyi değil herşeyi ısırıyor dişlerinin keyfini çıkarıyor resmen. Isırınca keyif alıyor, sanırım geçici...


nurus

hep aynı dönemlerin hareketleri.ama inanın çok az bir süre sonra geçecek.dişlerini farkettt,ikleri için yapıyor olabilirler evet ama biraz da oyuna çevirdiler bence işi.sütünüzü sağarken aman dikkat edin de  azalmasın.yada dayanırım derseniz benim gibi birazcık dişlemesine gözyumup bırakmasını bekleyin acılı acılı :)))


neretva

Bizim daha başımıza gelmedi ama şimdiden hazırlık yapıyorum. Okuduğum kaynaklarda şöyle iki fikir var. Diyorlar ki, ısıracağını anlarsınız. Dili normalde alt dişlerinin üzerinde ya emerken, ısıracağı zaman dilini geri çeker, genelde emmenin sonunda. O zaman hemen çıkarın memeden. Bir de ilk ısırdığında kızmadan (olur mu bilemiyorum, zor) sakince ısırmıyoruz, yumuşak emiyoruz deyip bebeği memeden çıkarın ve sakince yere koyun. Sonra tekrar alın, okşayın ve meme verin. Her ısırdığında böyle yapın diyorlar. Bakalım yaşayıp göreceğiz.


dragon

benimki de ısırmuıştı. bende hızlıca çekmiştim. bir daha da almadı. ne yaptıysam mümkün olamdı
Cevaplamak için Üye ol