Uyurken üstünü açıyor ?

Zeynep12 soruyor: 6

Merhabalar. 7 bucuk aylık kızım geceleri hep üstünü açıyor iki ayagıyla :S Çorapta giydirmiyorum giydirsem mi ya da uyku tulumu mu kullansam ? Tulumlada rahat ediceğini sanmıyorum ayagında çorap olsa bile onuda çıkarmaya çalışıyor.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


elifnazar

BENCE HİÇ UĞRAŞMA.NASIL ALIŞTIRIRSAN ÖYLE GİDER.BIRAK NASIL RAHAT EDİYORSA ÖYLE KALSIN BELLİKİ SICAK GELİYOR.ODASININ SICAKLIĞINI ÖLÇ.NORMAL DÜZEYDEYSE RAHAT OL.


selencem

Hasta olmuyorsa ustunu ortmeyin. Ben body uzerine ayakli penye tulum giydiriyorum. Ayaklari da ciplak olmuyor boylece ve corap gibi de sıkmıyor.


asklepios

Amerikan Pediatri Akademisi'nin bebeklerde sağlıklı ve güvenli uyku önerileri var. SIDS riskini azaltmak için 2 yaşa kadar asla yatakta yastık, yorgan, battaniye önermiyorlar. Uyku tulumu öneriyorlar, çok soğuksa ve birşey örtmek zorundaysanız, yatağın 3 kenarına battaniyeyi sıkıştırmayı tavsiye ediyorlar. Ben uyku tulumu kullanıyorum, torba şeklinde olanlardan, rahat rahat dönebiliyor, üstü açıldı, boğuldu derdi olmuyor. Kışlık ve yazlık olanları var. İlgilenirseniz: http://www.slumbersac.co.uk/, biz bu markayı kullanıyoruz.


sevcanvet

kışlık olanı benim kurtarıcım oldu, motherandcare den almıştım, o kadar rahat uyuyordumki, öbür türlü kendini doluyordu boğalacak diye çok korkuyordum, yazlık olduğunu bilmiyordum, yastık olarakda boğulma önleyici kullanıyorum çünkü uyanıp yastığı yüzüne bastırıyor


GOGO05

benimkide aynı halada hiç örttürmez kışın tulum kurtarıcımdı şimdide yazlık tulum almayı düşünüyorum


eab

benim oglumda 2.5 aylık olmasına rağmen heman battaniyesini ayağıyla ittiriverir.Ev sıcak olduğu için çok dert etmiyorum ama uyku tulumu almayı düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol