Maden suyu? Doğal zengin mineralli su?

EsraEA soruyor: 4

Doğal zengin mineralli su? Doğal maden suyu (zengin mineralli), doğal mineralli su? soda? arasındaki fark nedir bilen var mı? Çocuklara maden suyu (ya da doğal zengil mineralli su) içirdim ama bugün markette maden suyu ile tek satılan Uludağınkisiydi. Doğru mudur yoksa birbirlerinden farkı yok mu bilemedim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ozalp07

benim bildiğim kadarıyla maden suyu ve soda farklı. maden suyu daha faydalı ve sağlık bakanlığı onaylı oluyor. soda ise tarım ve köy işleri bakanlığı onaylı oluyor. bir yerde okudum ama hatırlamıyorum belkide burda. belkide nette başka bir yerde.


EsraEA

Çok teşekkürler:)  Aslında markette soda diye satılmıyor. Soda ağız alışkanlığı olmuş :) Doğal zengin mineralli su ve bir markada maden suyu diye yazıyor. Fırsat bulursam derinlemesine  araştırayım.


peyibal

Efe de geçen yıldan beri maden suyu içiyor, Kızılay'ın Doğal Zengin Mineralli ,Doğal Maden Suyunu.Suyla karıştırıp veriyoruz,azıcık da asidini kaçırtıyorum çalkalayıp.Doktora sormuştum zamanında sakıncası yok demişti.Yurtdışında kimse bizim içtiğimiz sudan içmiyor, çocuklar da dahil ,herkes mineralli su içiyor tadı da bizim minerallilerle aynı ama içerik kısmını araştırmadım.


elfide

Bayramda Erzincandaydım. "Ekşisu" diye bir yer var, oraya gittik. Ekşi su dedikleri aslında Maden suyuymuş. Tadı cam şişede satılanlarla aynı ve kendinden asidi var. Ben hep sonradan asitlendiriliyor zannetmiştim ama değilmiş. Belki asit oranı biraz daha arttırılıyordur bilemeyeceğim.Cevaplamak için Üye ol