çayyolu yaşamkent çevresinde çocuk yuvası önerileriniz

sanemas soruyor: 3

Kızım 3 yaşını doldurdu ve ekim ayında yuvaya başlatmak istiyorum. Eğitimi kadar sevecenliğinden, temizliği ve güvenirliğinden emin olduğunuz çocuk yuvalarıyla ilgili tavsiye istiyorum lütfen.Ankara, çayyolu yaşamkent çevresindeki okullara bakıyorum. Ayrıca Çayyolundaki Montessori akademi ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa, paylaşırlarsa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


primavera

Park caddesi'nde Bizim Ev 'i mutlaka bir gezin derim. Happy life ve ips'den uzak durun


Crescent_

Ümitköyde'ki Yeni Ufuklar Anaokulundan uzak durmanız tavsiye ederim. 


Okulun yöneticisi işleri bırakıp gelinine devretti yönetimi. O da yıllardır görev yapan ve çocuk eğitimi alanında (aslında yasal zorunluk) eğitim görmüş müdürü kaçırdı okuldan. Ardından da bir çok iyi öğretmeni ayrıldı.

Müdür olarak çocuk eğitim yada  başka herhangi bir alanda yüksek öğrenim diploması olmayan  (çocuk eğitimiyle ilgili liseden de mezun değil) ve  okulun sekreteryasında görev yapan bir kişiyi  görevlendirdiler. Aslında okul belgelerinde müdür olarak adı geçen kişi  okulda değil.

Ama zaten fiiliyatta okulu bu ikisi de yönetmiyor. Okulun sahibi olan Gama hissedarının MUHASEBECİ si tüm kararları veriyor. Muhasebecinin haliyle hiç bir eğitim-pedogoji perspektifi yok.

Kusura bakmasınlar çocuğumu bu kadar yüksek fiyata  eskiden çocuk gelişimini ön plana koyan, iyi bir okuldu diye şimdilerde bakkal zihniyetiyle okul yönetenlere emanet edemem.   

Geçen sene yıllar önce bu kreşten mezun olan tanıdıklarımız tavsiyesiyle devam ettik. Onlar bile pişman oldu bize tavsiye ettiklerine bu yaşananlardan sonra.  

Diyeceğim o ki okul seçerken müdürün altyapısını, eğitim perspektifini, okulda önceliklerini iyi değerlendirin. Öğretmenlerin tecrübesi tavrı da önemli tabi ama müdür neyse öğretmenlere de o yansıyor. En son fiziksel koşullar.


Ulku

merhaba sanemas,

oglum ankarea montessori akademi'ye gidiyor. ev ortami gibi sicak bir yer, calisanlar sefkatli, cocuklar ozgur, ortam temiz. haftalik egitim programlari var ve cok iyi gidiyor su anda. oglum mutlu ve severek gidiyor, ben de guvende oldugunu bildigim icin rahatim, egitim de iyi olunca bizim icin ideal bir kres oldu.Cevaplamak için Üye ol