Çocuğa somon füme ne zamandan itibaren verilir?

ozguranne soruyor: 10

Balığa geçtiğimizde doktor somonu şimdilik vermeyin, beyaz etli balıklar verin demişti. Somon ızgara verilebilir tabi. Ama fümeyi çok severim, bugün canım çekti aldım. İyi de bir omega 3 deposu. Siz veriyor musunuz? Ne zamandan itibaren verilebilir? Azıcık tattırsam mı...  (Biraz tuhaf bir soru olduğunun farkındayım, yani her gün somon füme yemiyoruz tabi de.) 


Ton balığı hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ozguranne

Valla bulamadım Hülya. Hamileyken yemeyin diyorlardı, o nedenle çiğ olduğundan şüpheye düştüm. Belki de 2 yaşı beklemeli. Her yerde hamileyken yemeyin var, bebeklerle ilgili bilgi bulamadım.


sevgiler, teşekkürler yanıt için.


ikicocukannesi

abla, ton balıklı makarnaya bayılıyor, ozellikle ctesileri yorgunluktan ve tembellikten yemek isi ile ilgilenmedigimizden bizim kurtarıcımız oluyor ton balıklı makarna. domates sos da yapıyor babası oh super oluyor. canım istedi simdi:) biz konserve monserve demeden yiyoruz ozguranne, afiyetle hemde.
hoscakal.


alkan

evet, tam pişmemiş olduğundan hamilelere yemeyin diyorlar. bence riske girmeye değmez. Do Not Eat Raw Fish
Pregnant women and young children should only eat seafood that has been properly cooked. Raw fish may contain pathogens, like Listeria monocytogenes, which can cause spontaneous abortion in pregnant women. There are also pathogens which may harm young children. The Food and Drug Administration recommends that fish be cooked to a temperature of 145oF for at least 15 seconds. Do not eat raw oysters, raw fish (sushi) or refrigerated smoked fish (often labeled as "nova-style," "lox," "kippered," "smoked," or "jerky"). All women and children should avoid puffer fish (also called fugu, blowfish or sea squab).


ozguranne

Alkan, süpersin. Teşekkür ederim. 


Hülya, olabilir aslında da, bekliyim olmazsa. Bildiğin karadeniz balığını yedireyim.


ikicocukannesi

kim hamile?
pardon ben anlayamadım olayı?
hem hamilelere hem de bebeklere mi yasakmıs?
detaylar mısınız?gulsum

biz güneşe 1 yaşından beri somon veriyoruz.Önceleri az az verdik baktım vücudu dökmedi hiç bir sorunda olmadı  çokta sevdi bende vermeye devam ettim
şimdi denizden ne çıksa yiyoo aaaa aklıma gelmişken tatilde biz ona yengeçte yedirmiştik mavi yengeç şimdilerde hayvanlar kitabında yengeçi gösterip hammm diyor :)

 


baharb

Bizimki de somon cok seviyor hep yiyor ama fume cig diye vermedim ben hep pismis verdim. Tavada cevirme fikrine katiliyorum.


ozguranne

ikiçocukannesi,


hamilelerin ve küçük çocukların çiğ balık, (tütsülenmiş olsa da - füme balık)   yememesi gerekiyormuş. baharb

peki ozguranne ne kadar kucuk cocuk? sinir nedir? bunu biraz da pismemis yumurta icin soruyorum. cunku pismemis balik ve etteki ayni risk pismemis yumurtada da var. yani beyazi pismis sarisi sulu yumurtadan bahsediyorum.


ozguranne

Ben Alkan'ın linki üzerine yazdım baharb, çocuklarda demiş ama artık ne zamana kadar bilmiyorum. Yumurta ne zaman onu da bilmiyorum. Cevaplamak için Üye ol