Ek gıdalara ne zaman geçmeli

mehmetdoruk soruyor: 2

4 aylık bebeğim var sütüm yeterli bebeğin kilosu çok iyi ama damak tadını oluşturmak adına ne zaman ek gıdalara geçilmeli.görüşlerinizi bekliyorum:)

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


neretva

6. ayda. Mama takviyesi yapıyor olsaydınız mamayı kesmek veya azaltmak için 4,5-5 aylıkta tattırmaya başlayın derdim. Ama kilosu iyi, süt yeterliyse şu anda gerekli değil. Zaten diliyle yiyecekleri ittirme refleksi vardır hala. Damak tadının oluşması için de daha çok zamanı var. Ama rahat oturmaya başladığında mesela 5. ayda oturursa rahat bir mama sandalyesinde veya kucağınızda sizinle sofraya oturabilir. Ev yapımı yoğurt veya elma püresinin bir çay kaşığı kadar tadına baktırırsınız. İlgisi var mı anlamış olursunuz. Ek gıdaya geçmek, memeden kesmenin ilk adımıdır. Dışarıdan gelen her besinle emme ihtiyacı ve süt üretimi biraz biraz azalır. O yüzden halinizden memnunsanız biraz daha bekleyin derim.


nilinmasali

Ek gıdaya 4. ayda gectik ama süt yeterli değildi, ki zaten hepi topu 2-3 meyvenin bi kaç kasık tadına baktırdım öyle karnı doyacak öğün olacak kadar bişey vermedim, süt yeterli olsaydı hiç böyle bi girişimim olmazdı,ek gıdaya erken gecmek yedi yemedi,az yedi cok yedi vs vs sorunlarla erken tanışmak demek miş! bence acele etmeyin..

 Cevaplamak için Üye ol