Elma yağı işe yarar mı

momi soruyor: 7

Hanımlar bebeğim çok gazlı elma yağı (adaçayı yagi) kullanmak istiyorum. Ne kadar ve ne sıklıkta bebegime kullanmaliyim

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nesejoy

acı elma yağı gazda işe yarıyor. doktorumuz myo oil diye bir yağı (eczanelerde var), eğer bulamazsak acı elma yağını kullanın demişti. günde bir kaç kez ayaklarına ve karnına masaj yapıyorsunuz. ayrıca soru arşivinden gaz diye aratırsanız çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

bir de gazlı bebek diye bir grup vardı. oraya da bakın


TATLI_CADI

Acı elma yağı bizde işe yaramamıştı.bize en iyi gelen şey ılık suyla doldurdugumuz termofordu.karnı ısınınca rahatlar ve uyurdu oğlum.kolay gelsin.


nilinmasali

Korkunç faydasını gördüğüm bir şey her aksam banyo sonrası kendi bas parmagıma damlatıp topuklarına masaj yapardım,


Madre

bebeğiniz çok küçük...6 aydan küçük çocuklarda elma yağı kullanılmaz bizim buralarda (güney ege)..onun yerine çörekotu yağı vardır aynı şekilde eczane ve aktarlarda satılır, onu sürebilirsiniz karnına ve ayak tabanlarına..elma (adaçayı) yağı daha kuvvetli olduğu için cildini tahriş edebilir - kızartıp, kaşındırabilir...biz hala kullanırız elma yağını, gaza, üşütmeye, küçük ağrılara karşı favorimizdir..


serifeaktepe

Benim 6. Aya kadar gaz icin tek yardimcim adacayi yagiydi hergun topuklarina ve karnina surer giydirirdim.Hic cildi tahris falan da olmadi.Corekotunuda bagisiklik sistemine iyi geldigi hergun agzina surdum hem agiz icini temizlesin hem dislerine yardimci olsun diye siddetle tavsiye ederim.Evinizde mutlaka bulunmasi gereken iki sey corekotu ve adacayi yagi.


moms

kucuk oglumda elma yagı kullandım 1-2 hafta kadar. her gun olmasa da gazı oldugunu dusundugum zamanlarda topuguna 1-2 damla ama fazla değil cok keskin cunku damlatmıstım. karnına surmedim hic zaten en iyi emilim ayak tabanından. corekotu yagını da kabız oldugunda 1-2 damla yalatmıstım


nilayy

Youtube'a ayşe önder-gaz masajı yazın ve ayşe hanım'ın uyguladığı masajı yapın. daha masajı yaparken gazın pıt pıt çıktığını duyacaksınız. Şiddetle tavsiye ederim, ama siz bilirsiniz tabii...Cevaplamak için Üye ol