3,5 YAŞINDA Kİ KIZIMA MAKARNADAN BAŞKA BİR ŞEY YEDİREMİYORUM...

gulsahinesi soruyor: 2

3,5 YASINDAKİ KIZIM MAKARNA,TOST,PİALVDAN BASKA BİRSEY YEDİREMİYORUM...ET BAZEN YİYOR O DA ZORLA...ÖZELLİKLE SEBZE HİÇ YEMİYOR...EĞLENCELİ TABAKLAR HAZIRLASAM DA NUH DİYOR PEYGAMBER DEMİYOR.sİZ ÇOCUKLARINIZA NASIL YEDİRİYORSUNUZ SEBZE YEMEKLERİNİ..YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CokBilmis

Benimki yiyor ama her zaman değil... Makarna ise her zaman favorisi, asla hayır demiyor.

1 yaş civarı bir et yeme dönemi olmuştu, şimdi de karbonhidrata sardı. 1 yaş civarı kas gelişimi için proteine ihtiyaçları oluyormuş, bu yaşlarda da günlük hareket ihtiyacını karşılayabilmek için yakıt olarak karbonhidrat ihtiyaçları oluyormuş.

Yani kızınız fasulye yerse, belki sizin içiniz rahat edecek ama günlük yakıtını almamış olacak.

Bu durumda orta yolu bulun: Taz fasulyeli pilav yapın. Dible denir adına. Karadenizde çok yenir. Netten aratırnaı tarifi de vardır. Fasulyeleri küçük küçük keser, soğanlı da pişirirseniz taze fasulye yemeğinden hiçbir eksiği kalmaz :)


ZeynepYenice

en ilginç benim cadı kızım heralde :) büyük kızım tam bi ıspanak hastasıydı ki bezelye aşığı olana kadar :) geçen sene hemen hemen her gün ıstabat (ıspanak) yemek isterdi şimdilerde ise bezelyeye(kıymalı, havuçlu, patatesli) takık vaziyette..  

bu arada bende et/köfte/patates kızartması tarzı şeyler yemiyor diye dertleniyordum ki, köfteyi de bu yaz tatilde keşfetti..

aslında şunu anladım ki çok üstüne düştükçe geri gidiyor, ne zaman kendi haline bırakınca hiç yemediği/reddettiği şeyleri yemeye başlıyor.
Cevaplamak için Üye ol