Acil...görüntüleme merkezi

birbebekannesi soruyor: 7

Çok şaşkınım, mamografi sonrası şüpheli durum için ultrasona yönlendirildim. Sağlık çalışanları veya bu konuda tecrubesi olan arkadaşlar bu ultrason her yerde çekilir mi? Çeken kişinin tecrübesi önemli mi? Üniversite hastaneleri vardiya dışında bile ileri tarihe veriyormuş, telefon açtığım bir kaç yerde birbirinden çok farklı fiyat verdi. Avrupa Yakasında veya İstanbul da herhangi bir yerde iyi bir görüntüleme merkezi var mı? Bu çocukla ilgili bir konu değil ama çok önemli ve çok araştırdım, bir sonuca ulaşamadım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


nihal58

Ablam görüntüleme merkezinde çalıştığı için biliyorum çeken kişinin tecrübesinden ziyade çekilen filmi okuyup değerlendirme raporunu yazan doktorun tecrübesi daha önemli. Çeken kişi teknik bir iş yapıyor, cihaz yapıyor çekimi neticede. Devlet hastanelerinin çekim merkezleri de ihale usülü özel şirketlere veriliyor yani gidip dışarıda çok para harcamaya gerek yok, devlet hastaneleri 24 saat randevu veriyor artık gece bile çekim yapıyorlar.


ayberke

Enterassn bir durum ultrason icin haydarpada numune hastanesini onerebilirim cok deneyimli bir ultrason dr var


berlindenbirseda

Öncelikle cok geçmiş olsun, umarım önemli bir sorun yoktur.

Başka bir sorunuzda size Prof.Gülbin Gökçay'ı tavsiye etmiştim. Oğluma epidermoid kist teşhisi koyduktan sonra kesin tanı için ultrason gerektiğinden bizi Alka Radyolojik Tanı Merkezi'ne yönlendirmişti, Dr. Alev Kadıoğlu ultrasonu yaptı, çok güven veren bir doktordu, bir ay boyu ne kötü senaryolar düşünüp uyuyamayan beni çok rahatlatmıştı.

Web sitelerine baktım sadece çocuklara özel bir yer değil, başka radyolog var mi bilmiyorum ama giderseniz Dr. Alev Bey'i özellikle tavsiye ederim.


berlindenbirseda

Bu arada şimdi aklıma geldi, sanırım hala emziriyorsunuz, jinekoloğum yıllık rutin kontrollerde sonuçlar yanıltıcı olabileceği için meme ultrasonu yapmadı hiç emzirirken. Mamografi yorumlanırken bu durum göz önüne alındı mı?


birbebekannesi

Hayır emzirmiyorum, ilk 6 ay emzirdim, sonrasında sütüm yetmedi biberona başladım beni bıraktı. Yani 1 yıldır emzirmiyorum. İsimlere bakacağım birazdan, ayberke haydarpaşada sıra durumu hakkında bir bilgin var mı? Devletten 9.aya randevu aldım da! Nihal58, umarım iyi bir doktora denk gelirim. Cok teşekkürler cevaplarınız için..


berlindenbirseda

Kusura bakmayın ben pcbadenin sorusunu siz sormuşşumuz gibi hatırlamışım, ondan emzirdiğinizi düşündüm.


ayberke

Günaydın haydarpaşa numune 1 tane dr bakıyor ismini şuanda hatırlamıyorum.Ama hastanenin poliklinikleri dağıtıldığı için biraz karışıklık  var.Bu nedenlede insanlar pek tercih etmiyor şuan.Ben en son 1 ay önce mi ne çektirdim ultrasonu  muayeneden sonra 4 gün sonraya randevu vermişlerdi.Oda hastanede karışıklık var o yüzden o kadar kalabalık değil.Mamamografi çektirememiştim o zaman yapmıyorlardı.Herhalde yine aynıdır.Sadece randevu günü saati saatine giremiyorsunuz yanı randevu günı 2,3 saati gözden çıkarmanız lazım.Geçmiş olsun.(inşaat çalışması yapılırken poliklinik binaları duvarları çatladı bu nedenle poliklinikleri dağıttılar hastanenin diğer binalaraına )Cevaplamak için Üye ol