İzmir'de güvenilir bakıcı ajansı var mı?

biranneikiyavru soruyor: 6

Merhaba,

İzmir'deyim ama ilçesinde olduğum için bakıcı bulmak zorlaşıyor. İstediğim gibi biriyle karşılaşamadım henüz. İzmir'de varsa böyle bir ajans biraz daha fazla para verip donanımlı ve güvenilir birini bulabilir miyim acaba diye düşündüm.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


isilcim

bize bir bakıcı gelmişti, ajans değil tabiki, hanım hem sigara içmiyorum demişti ki içiyordu, bir de komşusu eşi dostu sürekli telefonla konuşma halindeydi, hem tanıdık vasıtasıyla bulmuştuk hem de güvenilir 15 yıllık bir ev hanımıydı cabbar biriydi ama nafile. hatta buna rağmen ben onu istemiştim güzel yemek de yapıyordu ama sonrasında ssk da yapalım ama maaş dedik düşük olabilir yok olmaz maaşı da iyi isteyince çok maliyetli oldu. ajans duymadım hiç.


biranneikiyavru

Hımmm, anladım. Teşekkür ederim yine de cevap için. Çok sıkıntılı bir işmiş bakıcı aramak, başıma gelince çok daha iyi anladım.


ferayeelgin

Teyzesizsiniz diye bir site var.incelemeni tavsiye ederim


biranneikiyavru

Teşekkür ederim. Dün üye olmuştum oraya, birine de mesaj yazdım, bekliyorum.


reoc

Ben de 1 aydır bakıcı arıyorum.Hem tecrübesiz hem eğitimsiz hem de yol parası masrafı olmayan biri "benim" diyen bakıcılar kadar ücret talep etmesinin yanı sıra sigorta da istiyor. Kimisi de "Ben sürekli bakamam, günlere gidiyorum.Onlardan uzak kalmak istemiyorum." diyor. Çok zor çooook.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bakıcılar da bu durumun farkında old. için durumu lehlerine çevirmeye çalışıyor.Umarım dilediğiniz gibi birini bulursunuz.


biranneikiyavru

Amin, Allah yardımcımız olsun. Gerçekten dediğiniz gibi. Burası için hiç olmayacak bir rakam talep eden adaya biraz daha aşağısını teklif ettim, "kurtarmaz" dedi. Kurtarmayan ne anlamadım. "Gelin bir daha konuşalım ya da ben olduğunuz yere geleyim" diyorum "Ben gelemem, ne konuşacağız?, isterseniz kreş de düşünebilirsiniz" gibi laflar ediyor, resmen naza çekti kendini, sanki hayır için bakacak. Kabusum oldu bu iş.Cevaplamak için Üye ol