BRONŞİYOLİT

nurturia soruyor: 7

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


calemity

çok geçmiş olsun keremde 2,5 aylıkken olmuştu ,zor geçti ama çabuk geçiyor endişelenmeyin.iştahı tamamen kapanmıştı enjektörle 10cc anne sütü içince seviniyorduk ahh ahh ne kötüydüm o dönem bu kadar erken tanışmış olduğumuz için hastalıkla hastalık bende fobi oldu resmen kerem hastalancak fobisi çünkü el kadar çocuğun hastalığı gerçekten zor ama inanın çabuk atlatılıyor antibiyotik augmentin kullanarak 3-4 günde iyi olmuştu ama öksürük biraz daha uzun sürdü.ama ogünden sonra kerem toplam iki kere hastalandı biri grip biri 6.hastalık buda iyi yanı erken tanışmanın hastalıkla.


breeze821

benim oğlumda 3 kere geçirdi bu hastalığı nebülizatörü biz evimize aldık.antibiyotik yada herhangi bir ilaç vermedik.sadece ventolin ve pulmicort yaklaşık 20 gün sürdü hepside.weezing sesi en son geçiyor.acil şifalar..


hulya_Oyku

Kıyamammm....Demek yattınız hastaneye...İyi olmuş ama hastaneye yatırılmış olmanız. Üzülme benim kızım 1.5 aylıkken hastalanmıştı. Yatırıp yatırmama arasında kalmıştı dr lar. Bizde dolayısıyla ilk antibiyotiğimizi o zaman almıştık üstelik Klacid...İğrenç tadı olan ağır bir ilaç. Geçti çok şükür....

Bir an önce iyileşmenizi diliyorum....


hulya_Oyku

Canını sıkma....Bol bol emzirmeye gayret et bence bu arada..Çok iyi gelecektir. Birde kulağına ninniler söyledin mi çabucak iyileşir kuzucuk...Süt kokulu minik kuzuuu...


breeze821

hiç üzülme kendini yıpratma her çocukta görülebilen birşey bu 5-6- yaşlarında %90 ı iyileşiyor.alerjik bünye yapıyor genelde.en güzel tedavisi soğuk hava.camları aç kapa sürekli,kalın giydirme sıcak olmasın uyurken sıcak olmasın.yünlü şeyler giydirme,ilkbahar başı ağaçlık ormanlık yerlere gitme,yaşaam alanında halı bulundurma,onun yanında elektrik süpürgesi yapma,toz bile alma.çarşafını sık sık değiştir battaniye örtme.nebülizatör aletini evine  al ilk 1 yıl hep oluyor çünkü bu. 80 tl.falan evinde de aynı tedaviyi uygulayabilirsin.bir başka dr a götürmende faydalı olabilir.

çok zor gibi görünsede hiç zor değil.bu dönemde evet iştah kapanıyor biz hep multitabs vermiştik.21 aylık şuan.bu kış başıda atlattı ama umca var allahtan 1 yaş sonrasında kullanılıyor mucize gibi iyi geliyor.


sevimli

benim bebeğimde 6 aylıkken olmustu cok zor gecirdik o dönemi zor nefes alıyordu öksürüğü geçmişti ama hırıltısı için 15 gün uğrasmıştım.geçenlerde tekrarladı yine ventolin hava verildi evdede bricanyl surup kullandım birde evdeki petekler odanın havasını kuruttuğu için soğuk buhar veren hava nemlendiricisi almamazı önerdi doktorumuz nefes alıp verirken rhatlar diye işe yaradı 3 yasına kadar araara tekrarlarmış bu rahatsızlık.


sevimli

benim bebeğimde 6 aylıkken olmustu cok zor gecirdik o dönemi zor nefes alıyordu öksürüğü geçmişti ama hırıltısı için 15 gün uğrasmıştım.geçenlerde tekrarladı yine ventolin hava verildi evdede bricanyl surup kullandım birde evdeki petekler odanın havasını kuruttuğu için soğuk buhar veren hava nemlendiricisi almamazı önerdi doktorumuz nefes alıp verirken rhatlar diye işe yaradı 3 yasına kadar araara tekrarlarmış bu rahatsızlık.Cevaplamak için Üye ol