Doğumdan sonra regl oluyordum düzenli bu ay olmadım,test yaptım negatif,Adet düzensizliği yaşayan oldu mu

_cereninannesi_ soruyor: 6

Doğum sonrası 6-7 ay sonrasında regl oldum. Regl günlerin arası açılmaya başladı 33-34 bazen 36 günü buluyordu ama oluyordum. Sonra bu ay bir baktım 40 gün oldu yok tes yaptım negatif, bugün 43 gün olacak bir önceki regl a. Hamilelikse düşünmek bile istemiyorum ki olmaması lazım korunuyoruz ve bebek düşünmüyorum şu anda.
Bu şekilde başına gelen var mı arkadaşlar bir fikir verin. Vallahi sinirim bozuldu. Cildim bozuldu, yüzüm mesela regl öncesi yağlanır benim bazen küçük bir sivilce olur onlar da oldu lakin regl yok. Hayret bişe yaaa deyip duruyorum evin içinde. Bir dr. mı gitsem yoksa biraz daha mı beklesem kızlar ne dersiniz?????

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ilkayoz

Bende de aynısı olmuştu,doktorum 1 yıl normal olduğunu söyledi,emziriyorsanız daha da normaldir:)


_cereninannesi_

Emziriyorum tatlım. Çok aşırı aktif değil ama emiyor tabii günde 4-5 kez bazen daha da fazla


ilkayoz

hatta emzirmeyi bıraktıktan sonra 1 yıl düzensiz olması normal demişti.Hep 1 hafta kadar geç oluyordum,sonra çok uzun süre olmadım,doğum kontrol hapı kullanmaya başladım artık uğraşamam bi de onunla:)


_cereninannesi_

Benim doğum kontrol hapı kullanmam kesinlikle yasak. beynimde tümör var ve doğum kontrol içindeki bir madde ne old. bilmiyorum doktorum söylemişti unuttum şimdi.  Sprial taktıaracam ama o konuda da tereddütüm var bilmiyorum yani o konuda bayağı cahilim.


ilkayoz

geçmiş olsun:(ben düzenli olmak için kullanıyorum.


_cereninannesi_

Sağol tatlım ilgin için. Ben de bir ara dr. umu dinlemedim gittim doğum kontrol hapı kullandım o at beyin kanamasından az kaldı gidiyordum. Dr. o kadar kızdı ki. Hap kullandığında adet olmuyosun ki, o sadece kandırmaca demişti. Vallahi kadın olmak ne zormuş arkadaş. Bir daha dünyaya gelirsem erkek olarak gelmek istiyorum mümkünseCevaplamak için Üye ol