Yarım gün için ücret

toskan soruyor: 8

merhaba

bana yardımcı olursanız çok sevinirim, ankara için 12.30-18.30 arası  gibi evde olacak çocukları karşılayacak (8-10 yaşlar)  yemek ve evin işlerinden sorumlu olacak (detaylı temizlik için ayrıca biri geliyor zaten) çokda büyük olmayan bir evde çalışacak birine ne kadar maaş verilir. sigortada olursa, vereceğim maaşın üstüne  mi ekleyeceğim. 
      

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


karlarkralicesi

Ben istanbul dayım 650 tl verdim bu yıl, sigortayı siz yaptırıyorsunuz o ayrı ben yapmadım çünkü zaten babasından bağkurluydu


nilayy

Asgari ücretle çalışan çalışanım için Tam zamanlı sigorta için ben 202 tl ödüyorum.Devletin ev çalışanlarına verdiği teşvikten faydalanıyoruz.bilginiz olsun. 


ozgelif

...


toskan

teşekkür ederim, sanırım ankarada fiyatlar yüksek bunun  daha üstünü beğenmediler bile 
    bbade

Ben haftada 3 gun temizlik + yemek ve yarim gune 500 tl karsiliginda 3 aydir yardimci ariyorum. Ve inanin hic kimse parayi begenip kabul etmiyor.

Yol parasi varsa onu da odemeyi kabul ettim ustelik.

Anlamadim gitti bu isi. Para mi az insanlar mi minnetsiz!


akasya2213

ben de çok dertliyim bu konuda.haftada iki gün 4 saat yani haftada 8 saat....bir gün temizlik diğer gün toparlama ütü gibi basit işler için 550 dedim.beğenmediler.çok zorda olunca buldum birini ama hiç içime sinmedi.mecburum bir süre devam edicem ama  saat başına aldığımız ücret aynı düşünün...


ipekkgulnur

Ben söyle olduğunu anlamistim; ist gibi yerlerde günlük ucret 120 tl mis. Haftada bir gun tam gitse 480 ediyo zaten. O yüzden aylik kimsenin isine gelmiyo heralde. Allah hepimize kolaylik versin.


maviboncukk

Eskiden yarım gün gelen biri vardı bana. Baktı, hergün yarım gün gelince iş bitmiyor, işi yayacağı vakti olmuyor, gündeliğe gitsem daha çok kazanıyorum dedi ve ayrıldı. Hergün gelen biri işi yayıyor zamana, e bütün gün evde olduğu için arada dinleneceği boş vakitleri de oluyor. Zamanı da, günü de bölünmüyor. Genelde tam gün gelmeyi tercih ediyorlar. O da 600 $ dan başlıyor ist. İçin. Yarım gün için beğenmiyorlar ücreti. Onun yerine gündeliğe gidiyorlar artık yabancılar bile.


Cevaplamak için Üye ol