Göğüs pompası medela mı avent mi?

sunkey soruyor: 9

fiyatı uygun olduğundan Medela almayı planlıyordum ancak buradaki yorumlarda sesli çalıştığını okudum. Deneyimleyen var mı bu iki model arasında kaldım:

http://www.e-bebek.com/gogus_pompalari/medela/medela_mini_elektrikli_ve_pilli_sut_pompasi_2012_model/MED-5341

http://www.e-bebek.com/gogus_pompalari/philips_avent/philips_avent_scf312_60_0_bpa_pp_elektronik_gogus_pompasi/PAV-SCF312

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


gulenozel

Evet kesin yan odadan duyulur; ancak ben onu pek onemsememistim, biz is yerinde sut sagan 3 arkadas olucaz o sebeple ozel oda tahsis edildi bize; is arkadaslarimiz daha hamileyken entegre sut tesisleri diye dalga geciyordu zaten:))) benim canimi madela hic yakmadi ama benim canim zaten kolay kolay yanmaz. Ama dedigim gibi tam randimani ancak ise baslayinca alabilirim.


ema

Medela canımı acıtmıştı meme uçlarım yara olduğu için kullanamadım.


sunkey

Bizim ofis oldukça küçük, hatta patronların odasında sağmak zorunda kalacağım gibi gözüküyor. Birininki sokak  kapısına yakın. İş arkadaşlarımın girip çıkıp yine süt sağıyor demeleri pek hoş olmaz :) Gülenozel sen şanslıymışsın. 


ketrin

sunkey tamamen sessiz diyemem ama kapı arkasından duyulmuyordu. Yinede aldığın yerde çalıştır bir dene. Chicco'nunda elektronk pompaına iyi demişlerdi onuda dene istersen yerinde.sunkey

Ebebek'e bakayım diyorum, denetirler umarım. Sonuçta ofis orası sesli bir ortam,duyulmaz diye umuyorum. Medelanın acıtmasına şaşırdım, iyi yorumlar okumuştum burada daha önce. Teşekkürler hepinize.


neretva

Medela acıtıyor diyenlere iki tavsiyem var: Birincisi, huni kısmına zeytinyağ sürün. Aslında bu bütün pompalar için geçerli. Böylece meme ucunuzu çekerken kayar ve sürtünmeden tahriş olmaz. İkincisi, bu hunilerin de boyutları var. Medela ile gelen medium ve birçok kadının meme ucu daha büyük olabiliyor. Medela'nın satış desteği çok iyi. Hunilerin large ve XL boyları var, 15 TL. Websitesindeki telefonu arayıp sipariş vermiştim. Çok ilgilendiler. Ben L istemiştim, çünkü göğüslerim büyük falan değil kesinlikle. Ama telefondaki satış sorumlusu siz XL alın, aralarında şu kadar mm fark var, büyük isteyenlere XL öneriyoruz dedi. Siparişi verdim, ertesi gün geldi ve çok rahat ettim. Avent kullanmadım, ama onun da satış desteği iyi mi bir araştırın. Sürekli kullanacaksanız parçalar eskiyebiliyor, yedek parçasının kolay bulunması önemli.

Sesine gelince rahatsız edecek kadar çok değil. Hastanelerin kiraladığı pompalar biraz da az sesli. Ama onlara da oldukça pahalı. Çok sağacaksanız iki pompalılardan almak daha iyi olabilir. Aynı anda ikisini de sağar, zamandan kazanırsınız. Bir de iş arkadaşlarınız istediklerini düşünsünler, takmayın o kadar. Ayıp birşey mi? Çalışan ve bebeğine ilaç kadar değerli sütünü binbir emekle sağan bir kadın olmak çok da övünülecek birşey bence.


ferritin

Ben avent kullanıyorum memnunum karşılaştırma yapamayacağım ama satın aldığım yer tanıdıktı eşinin medela ameda ve avent hepsini kullandığını aventten memnun kaldığını söylemişti. Bu arada odaya birileri gelebilme ihtimaline karşı emzirme önlüğü alabilir ya da dikebilirsiniz.


toi

ben kraft kullanıyorum çok memnunum hemde çok uygun bir fiyata aldım gittigidiyordan ama ses çıkartıyo biraz sağarken.sessiz modu olanlar çok pahalı zaten


sibelkrc

Medela kullandim cokda memnun kaldim herhangi bir acı falanda olmadi bende.Cevaplamak için Üye ol