Cekmekoy'de okul tavsiyesi-4. Sinif ve fransizca

morebugi soruyor: 4

Selamlar,

 

Anaokula kayit yaptirirken tercih ettigimiz Kucuk Prens Okullari'nda kizimin egitim aldigi 3 yil boyunca yasadigim pek cok memnuniyetsizlik sebebiyle gecen yil kizimizi bir devlet okulunda egitim almasi icin Fransa'ya gonderdim. Bu maceramizin iyi yani kizimin bu yil bir fransiz kadar iyi fransizca konusarak memlekete donuyor olmasi. Ancak benim okul arayisim yine basladi.

Asiri SBS odakli olmayan, aktivitelere ve davranis gelisimine onem veren, sosyal karakterdeki cocuklari mutlu edebilecek bir okul tercih etmek istiyoruz. Kizimin ingilizcesi oldukca iyi. Dolayisiyla ara sinifta baska bir koleje gecis yamasinda sorun olacagini zannetmiyorum.  Kafamdaki alternatifler: Avrupa Koleji, Sezi Koleji ve Modafen.. Bu okullarla ilgili bilgi ve onerilerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


smash

merhaba,

bir arkadaşım 2 oğlunu Küçük Prens'ten alıp Modafen'e verdi, kararından ve tercihinden şikayetçi değil. Oğlumun yeni okulunun müdürü Avrupa Kolejinden ayrılmış, çok iyi bir okul olduğunu ifade eder, ama burada, Nurti'de yani Avrupa koleji için aradığımı bulamadım diyen de var. ama zaten hiçbir yerden %100 memnuniyet aramak sanırım çok zor. ben Avrupa kolejini çift dil eğitiminden dolayı ve işime çok yakın olduğu için tercih edecektim aslında, ama başka nedenler şu anki okuluna yazdırdım, ama neyse burası da çift dil eğitim veriyor ve işime hala yakın (Yiğit koleji bu arada). Sezin, en eski özel okullardan biri olarak SBS odaklı bir okul olarak biliyorum. ama annemin arkadaşlarının torunlarından gidenler var (hatta annemin yaşıtı mezun arkadaşı da var :) ), öyle baskıcı vs diye bir duyum almadım. Aslında size çok detaylı bir cevap veremiyorum, ama çevremdeki izlenimleri paylaşmak istedim, karar vermek hepimiz için zor bir süreç.


assibeyazyaka

Merhaba


Çekmeköydeki pek çok okulu gezdikten sonra Sezin ve Modafen arasında kalarak. Modafen'i seçtik. Yaz okuluna göndererek okula alışmasını istedik. Ne yazık ki okulda çok kötü olaylar yaşadık. Kesinlikle ve kesinlikle kurumsal yapısı olmayan, kapalı bir komün ortamı sunan, şikayetleri dikkate almayan (ki şikayet oğlumuzun öğretmenim canımı yakıyor şikayeti olmasına rağmen), suçlamadan insan gibi konuyu araştırın diye çırpınıp durdurğumuz bir haftanın sonunda okulun sahibinden hakaretler içeren telefon aldığımız okuldur. Çocuklarımız deneysel ve kurumsal yapısı olmayan okullara verilmeyecek kadar değerli. Biz bunu kötü bir tecrübeyle öğrendik.

Ben detay vermeden deneyimimi paylaşmak istedim. Arada yaşadıklarımız, bize yapılan, söylenen şeyleri ise paylaşamıyorum.


nesli_han

Merhabalar,

Modafen ile ilgili kötü bir olay ben de duymuştum ama memnun olanlarda vardır belki. Ancak Sezin ile kesinlikle kıyaslanamaz bence. Sezin'in hem akademik başarısı yüksek, hem de öğrenciyi hırpalamadan, mutlu birey yetiştirmeyi önemsiyor. Yakın tanıdığım memnun olan çok veli var. Gidip görüşmenizi öneririm.
Ayrıca kurucuların eğitimci olup olmaması çok önemli, yaklaşımlarını belirliyor çünkü bence. Modafen'in kurucusu dershane tecrübesi olan bir finanscı diye biliyorum, ama Sezin'in kurucusu bir eğitimci.Cevaplamak için Üye ol