Koşu bandı tavsiyesi?

ozguranne soruyor: 3

Koşu bandı almayı düşünüyoruz. Fazla gürültü yapmayan, memnun kaldığınız ürünler varsa, paylaşırsanız seviniriz.


Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yasemin_ekin

İstersen bizimkini deneme amaçlı verebiliriz, baktın kullanıyorsun kendine de alırsın:)))) Bizimki Dunlop T801. İnternetten almıştık. Arada sırada kullanıyoruz. Altına da bir mat aldık, ses yapmasın diye, şimdiye kadar komşulardan bir şikayet gelmedi.

Ses koşunca çıkıyor galiba. Hızlı yürüyüşlerde (6km/saat) pek ses olmuyor.


ozguranne

Çok teşekkürler Yasemin, deneyebilsem süper olur tabi. Koşacak hale gelebilsem ah...:)


Hülya,
Sanırım 100 kg yeterli olur. Evet dediklerin mantıklı herhalde yokuş çıkmam. O hale geldiğimde zaten spor salonuna filan yazılırım diye düşünüyorum. 
(Hülya, ben barış yanlısı bi insanım, yani bir taksiciye çıkıştım diye bu tavırlar...)


khan

Ben olsam almam.

Bir sene önce çok yüksek kolestrol yüzünden doktordan büyük bir fırça yemiştim. Ben çıktıktan sonra üşenmeyip eşimin telefonuna ulaşmış (aynı hastane kayıtlarından sanırım, azme bakın), arayıp konuşmuştu, hala korkarım kendisinden :)

Sonuçta, sağlam bir yürüyüş programı, ilaçlar falan verdi. Ben ilaçları sallamadım, ama yürüyüş programına harfiyen uydum. Her sabah kalkıp 45 dk.'da 5 kilometre yürüdüm (bayanlara daha az bir mesafe veriyor), gayet mahalle arasında, kaldırımdan yürüyüş, kasabın yanından geçiş vs. Bu aralar sabahları çok yürüyemesem de, o dönem 4-5 ay aksatmadan yürüdüm.

Evde bir de eliptik koşu cihazı var. Bence sokakta, parkta vb. yürüyüşün yerini tutamıyor. Dışarıda çok daha az tekdüzelik var, evde insanın canı sıkılıyor. Hayatına renk geliyor, terli terli evin yolunu tuttuğunda kendini bir şey başarmış hissediyorsun. Her sabah seninle aynı yolu yürüyen insanlar, aynı yerden okula koşturan gençler, aynı saatte dükkanını açan insanlar.

Sonuçta, doktorun hiç beklemediği şekilde kolestrolü acaip düşürdüm bir ayda, 5-6 kilo verdim, 4-5 aylığına da olsa düzenli sporu hayatımın parçası yaptım ve yapabildiğimi gördüm vs. Bunu evde yapmaya kalksam eminim arada bir şey araya girecekti bir gün ve rutinimi bozacaktı.

Havalar güzelleşiyor. Önünde dışarıda yürüyüşe uygun en az 6 ay var. Ben olsam önce dışarıda yürürüm sabahları, oluyorsa yaz sonuna kadar en azından öyle devam ederim. Olmuyorsa ya da havalar soğuduğunda alırım yürüyüş bandını (kışın da yürünüyor çok yağmur yağmadığı sürece) ve sadece yürürüm, asla koşmam. Koşmak için sanıldığından fazla sağlıklı bir vücut gerekiyor, yoksa dizlere verilen hasar kolay kolay düzeltilemiyor.Cevaplamak için Üye ol