bebek deterjanı

kuzusum soruyor: 10

Merhaba nurti anneleri, bebeğim bir aylık dün doktora götürdük. Doktoru alerjik bir yapısı olduğunu bu nedenle organik olan, sentetik madde içermeyen bir deterjan kullanmamız gerektiğini söyledi. Bu tarz deterjanlar hangileridir, nereden ulaşabilirim, tecrübeleriniz nelerdir? Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


egis

Ben Amway'in bebek deterjanını kullanıyorum. Memnunum. Doğrudan satış yöntemiyle satış yapılıyor. Çevrenizde amway girişimicisi olan biri varsa alabilirsiniz. Web sitesini de inceleyebilirsiniz.


gviktorik

ben hala dalan sabun tozu ile yıkıyorum. benim oğlumun da cildi çok hassas ve alerjik bir çocuk. onun nevresimlerini de sabun tozu ile yıkıyorum. bir kez normal deterjanla yıkamıştım. yanaklarında kızarıklıklar olmuştu. bebek egzemasıymış. deterjan sebep olmuş. onun haricinde sabun tozu ile hiç böyle bir sorun olmadı. ama lekeleri çıkarmıyor sabun tozu (özellikle kaka lekesini). aslında , klar dı sanırım adı, organik deterjanlardan denemeyi düşünüyorum.


mcetinarslan

Bizde Amway'in bebekler için çamaşır deterjanını kullanıyoruz. İstanbuldan isteyenler için teminine yardımcı olabilirim.


atb

dalin bebekler için granül sabun veya yine dalin bebekler için sıvı deterjan ile yıkıyoruz, dalin bebek yumuşatıcısı da var sıvı onu da kullanıyoruz.  hepsini migrostan alıyoruz.


kuzusum

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Ben de Dalan kullanıyorum ama onda da parfüm ve beyazlatıcı bir şeyler varmış bitkisel olmasına rağmen. Benim aradığım % 100 organik olanlardan.emrekerem

ben %100 bitkisel olan içinde rita bitkisi var.bebek ve küçük çocukların ciltlerine zarar vermeyen ersağ ürünlerini evimin her yerinde kullanıyorum. hem de yerli ürün olması daha da güzel.


cnst

sabun cevizi...velvele

merhaba

ben kimya mühendisiyim ve dalanın(eski şirketim) bebekler için toz deterjanını formulasyonu çalışmıştım.tabi sabun tozun içerisine makinede çok köpürmesin ve bozmasın diye köpük kesiciler,beyazlatıcılar,parfum atılıyor ama bu tozla yıkayıp extra durulama yaparsanız çamaşırda kalmaz bebeğin cildine zarar vercek şekilde.dalinde de amway da benzer  hammaddeler mutlaka oluyor.bebek lekesini çıkarmak çok zor çünkü.

bence bebek çamaşırlarını lekelenir leklenmez kurumadan müdahale edilir ve dalin veya daln granül sabunları ile yıkayıp extra durulama yaptırırsanız sorun olmayacaktır.

kolay gelsin:) Dilek2012

Cerrahpaşa Dermatoloji Bölüm Başkanı Ertuğrul beyin söylediği: Neyle yıkadığınız önemli değil, iyi durulamanız önemli! Artık deterjan/sabunlar çok etkili, bu nedenle az kullanın.

Benim ve kızımın cildi hassas, Ertuğrul beye geçen yıl gittiğimde söyledi bunu, çıkmayan lekelere çamaşır suyu kullanabilir miyim demiştim çünkü...

Uzun zamandır her çamaşırı çift durulama programında çok fazla deterjan kullanmadan yıkıyorum.


ipekkusgoz

sabun cevizi bazlı klar&almawin ürünlerini kullanıyorum. Durulamaya ekstra önem veriyorum.Cevaplamak için Üye ol