bebek deterjanı

kuzusum soruyor: 2

Merhaba nurti anneleri, bebeğim bir aylık dün doktora götürdük. Doktoru alerjik bir yapısı olduğunu bu nedenle organik olan, sentetik madde içermeyen bir deterjan kullanmamız gerektiğini söyledi. Bu tarz deterjanlar hangileridir, nereden ulaşabilirim, tecrübeleriniz nelerdir? Bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


burcumiray

klar tavsiye ederim, ben çok memnunum


pelinau

İlk bebeğimde hacı şakir granül sabun ile anne usülü çitiledim. ekgıda döneminde muz elma armut lekesi asla çıkmadı. 


İkinci bebeğim için abiden kalan önlükleri bir defalık domestosla yıkadım, çift durulama yaptırdım. pırıl pırıl oldular. 

Doğduğundan beri dalin makine deterjanı ve yumuşatıcı kullanıyorum,, çift durulama yaptırıyorum. ağız bezlerini hemen elde beyaz klasik hacı şakir ile çitiliyorum. zaten tülbent hemen kuruyor. bir ara kakası çok taşıyordu. Hemen müdahele edip sabunla çitiliyorum, sonra kendi kıyafetleriayle 60 derecede çıkıyordu o sarı kakalar.

Ekgıdaya başladığımda bu sefer dersimi aldım. Sadece 2 tülbent kullanıyorum. Biri meyve suyunu sıkmak için diğeri ağız bezi. Bir de önlük feda ettim. Sadece bu üçü çıkmayan elma lekesi oldu. İşi bitince yıkayıp, mutfaktaki askıya asıyorum, kuruyor. 

Dalin bittiği zaman yenisini almayı  pek düşünmüyorum açıkçası. Eşyaları ilk yıl ayrı yıkanır ama artık bizim deterjandan azıcık koyarım, çift durulamayla yıkanır.  O kadar stres yapmayacağım kendime :)
Cevaplamak için Üye ol