lohusalık

dildade soruyor: 5

 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yigitin_annesi

Hayır tabiki !
Bu dşünce çok eskidenmiş,şimdi herkes istediği zmn dışarı çıkıyor.ki hastane,aşı vs.için mecburen çıkılıcak.Hurafeden ibaret bi durum bu..Havalar güzelken bebeğinle dışarının tadını çıkar bence,kışın yeterince eve tıkılıcaksın :)
Sağlıkla  büyüt.


selencem

Ben hurafe olduguna inanmiyorum. 6 hafta senin de bebegin de bagisiklik sistemi zayif oluyor. Tabi ki eve kapanip kalmayin ama cok da abartmamak lazim. Ayrica alisveris merkezi gibi kolay mikrop alinabilecek yerlerden ziyade park bahce gibi acik ve temiz havali yerleri tercih etmekte fayda var. Usutmemek sartiyla tabi ki :)


Elif_Ezel

Ben lohusayken dışarı çıkmak hiç içimden gelmezdi 2 hafta sonunda ben çıktım 3. hafta sonunda da bebeğimi dışarı çıkardık.Kendinizi eve hapsetmeyin herşeyi daha kolay atlatırsınız. Anneli babalı büyüsün minik.


adakizinguncesi

kızım 3 gunkuktu dr gittik
1 haftalıktı gene
10 gunluktu parka gittik
ben düşündümkü eskiden kadınlar 40 gun evden çıkmıyorlarmış ya o yuzden bunalıma giryorlarmış her halde :) su anda boyle oldugunu dusunmuyorum.ben bile sureklı gezdim:)


meycan

Zaten ilk 10günde bebeğin doktor kontrolü için birkaç kere dışarı çıkılıyor.
Onun dışında evet, ilk zamanlar insanın içinden gelmeyebilir. Fakat kendinizi iyi hissetmek adına mutlaka dışarı çıkmalısınız.

Ben ilk hafta eşim işten geldiğinde bebeğimi anane-babannesine bırakarak, eşimle yürüyerek bakkala markete giderdim, ekmek falan almaya. 15-20dakikayı geçmezdi. Ama biraz açılırdım.

Onun dışında havalar güzel olduğu sürece açıkhavada bebekle ufak gezintiler de olabilir.

Hava değişimlerinde salgınlar artıyor. Mesela şimdi, herkeste bir boğaz enf. var. Böyle dönemlerde çok küçük bebekle avm gibi kapalı mekanlar riskli gibi geliyor bana...Cevaplamak için Üye ol