anne ben sizin yemeğinizden istiyorum???

_serap_ soruyor: 6

bebişimin babası sofradan bizim yemeklerden tattırdı son 15 gündür.şimdi de çocuk kendi etli sebzeli yemeğini değilde bizim yemeğimizden istiyor ısrarla.bu durumu düzeltebilirmiyim?ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


burcaksahin

Sizin yemeklerin tuzunu azaltip oyle devam edebilirsiniz belki de. Yasak gudalar haric tabi.

Veya bir baska yol, kendi tabaginiza onun yemeginden de koyun belki oyle yer.


_serap_

öyke tabak kandırmacasını yutardı ama bugün kaşıktakıne bakıp tipinden anladı ve istemedi kendi yemeğini.


silky

9. aydan sonra yavas yavas sizin yemeklerinizden yiyebilir. Kendiniz icin yaptıgınız yemeklerin tuzunu iyice azaltip, bebek icin zararlı olabilecek malzemeleri kullanmazsanız rahatca sizin yemeklerinizden yiyebilir.


tiara

tuzsuz salçasız yapın yemeklerinizi, dengeli beslenmeye gayret edin ve ona da yediklerinizden yedirin, zaten en güzeli sizinle aynı yemeği yemesi bence..


mugemod

Aslında tam dönemi diye düşünüyorum.7- 8 aylıktan itibaren bizde aynı şeyi yaptık. Hevesini kırmamak önemliydi, istiyordu verdik. Yemeklerimizin tuzunu minimumda tutarak, mümkünse döneminde toplanmış domates püreleri veya ev yapımı salça kullanarak yaptık yemeklerimizi ve denemesine, yemesine izin verdik. Zaten 12. aydan itibaren sofrada aile bireyleri ile yemesi öneriliyor (kendi kendine yeme çabaları da başlıyor) Vazgeçirmek yerine belki yemeklerde uygun bir düzenleme ile ileride daha rahat edebilirsiniz.

NOT: Kendi yeme çabaları başladığında önce bizim tabaklarımızdakileri denemek istiyordu biz izin verdik. Sonra kendi tabağındakilerle aynı olduğunu fark edince rahatladı. Bu dönem biraz zorlayıcı olabiliyor, sofradaki tuzluk, ekmek sepeti, peçetelik herşey ilginç geliyordu yemek zamanları uzuyordu ama 1-2 ay içinde alışıyor ve rahat oluyor.

Tabii ki her ailenin düzeni farklı, her çocuk farklı. Belki yardımcı olur diye ben bizimkileri yazdım. Kolay gelsin.


opposition

bence de hazır kendisi yemek istiyorken hiç geri döndürmeyin :)), hem böylece ailecek sağlıklı beslenmiş olursunuz :))Cevaplamak için Üye ol