uyku-suz!? her gece...

_yasemen_ soruyor: 10

slm anneler.her gece uyanıyoruz saat başı desem doğru olur sanırım.2-3saat deliksiz uyuduğunda ise -1-1,5 saat uyanık kalıyor.1yaşına kdr kendi kendine uyumasını öğrettim fakat ne olduysa hastalıktır diştir derken ayakta sallanmaya iyiden iyiye alışmış durumda ...ne yapacağımı bilemez haldeyim...tecrübeli annelerin yorumlarını bekliyorum?
sevgiler...

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


_yasemen_

bnm durumumda olan veya yorum yapacak anne yokmu??:(


CokBilmis

Bu tür soruların cevabı içinde saklı oluyor genellikle...
Siz aslında cevabı biliyorsunuz :)

"ayakta sallanmaya iyiden iyiye alışmış durumda"

Ayakta sallamayı ne yapıp edip bitireceksiniz. Başka da bir çözümü yok maalesef.

UYkusuz anneler klübüne hoşgeldiniz :)


aaaaa

Benim oğlumda 20 aylık olmasına rağmen 2 saat deliksiz uyursa şükrediyorum.. ben gece sallamıyorum ama bizimki hala emdiği için sık sık uyanıyor eğer hasta değilse geri uykuya dalıyor ama hastaysa geceler zindan oluyor yanlız değilsiniz..


_yasemen_

ayakta sallamaya arrtık son verdim yine kendi kendine uyumasını bekliyorum ve uyuyorda çünkü nasıl olması gerektiğini biliyor fakat ne oluyorsa geceoluyor bu çocuğa anlamadım gitti 3saat falan deliksiz uyusun muhakkak 2saat uyanık kalıyor.off off dün gece 3-5 uyanıktık sürekli sabır istiyorum allahtan veriyorda allah sabrımı..önceleri hiç katlanamıyordum geceleri resmen kabus gibiydi artık ama dayanıyorum artık..daaa ne zmn son bulacak bu gece uyanmaları uyanık kalmaları....??????????


mona_roza

benden daha tecrübeli bi anne olarak siz daha iyi bilirsiniz tabiki ama emmek için mi uaynıyor, eğer öleyse sessiz ve karaknlık bi ortamda uykusnu kaçırmıycak bi şekilde emzirmeyi denediniz mi aklıma başka bişi gelmedi yardımcı omak istedim sadece kolay gelsinRuzgarimmm

Arkadaslar Merhaba,

Ben de sizin gibi uykusuz geceler geciriyordum. 1 ay once Pedagog'a gittik bu yuzden.. Oglum 16 aylik. Gunde 2 kez toplam 3 saat kadar uyuyordu ve doktor acilen bunu teke indirmemiz gerektigini ve bu yastaki bir cocugun gunduz+gece toplamda 12 saat uyudugunu soyledi. Ikinci devrim de emzirmeyi birakmam gerektigini, bundan sonra emmenin faydasinin cok da olmadigini soyledi.

Biz babanneden 1 hafta yardim istedik. Geceleri ben hic gitmedim uyandiginda. 1 hafta sonra emmeyi de unuttu gece uyanmalari da 3 e indi. Zaten 3 kere uyanmasi normalmis. Biberonla sut hazirliyorum yatmadan ve onu icirek uyutuyorum uyandiginda.. Umarim sizler icin de faydali olur bu bilgiler..


mona_roza

nası yani 16 aylık bi bebeğin emmeyi tamamen bırakmasını mı söledi yoksa sadece geceleri mi :(


_yasemen_

biz günde 1kez 2saat civarı uyuyoruz.emziği bırakalı 5-6ay oluyor geçen ay emziği çıkardığımda emziği tamamen unuttuğunu anladım emzikten değil bnm sütte 5aylıkken bitti.ama biberon kullanıyoruz emmek istese onu emer değilmi onuda sadece sütünü içer birdaha yüzüne bakmaz biberonun emmekten değil diyorum ben alışkanlık yaptı bnm sıpa sanırım..son 1-2 ay önce azılar ve köpek dişleri birden çıktı ozmnlardan alışkanlık kaldı bence deee bu alışkanlığı nasıl unutturabilirim geceleri nsıl daranmalıyım.ağlar ağlamaz yatağından alıp su içirip sallamaya başlıyorum pışpışlıyorum.hele o gözler bir açıldımı 1-2saat sonra anca kapanıyor.aklına bir yöntem gelen varmı??bnycan

anneyim0 emziği nasıl bıraktı ??


_yasemen_

2günde unuttu diyebilirim:)) emziği sadece uykularda veriyordum gündüzleri pek vermiyorddum ve 1yaşını 1hafta geçti birden birkarar ile bıraktıracağım dedim kaç gece uykusuz kalırsam kalayım dedim ozmn ki uyanma durumu şimdikinden çok daha vahimdi çünkü:)) emzik düştükçe uyanırdı.canıma tak ettirdi çok bitkinim şu uykusuzlukladan sebep daha nekdr sürecekkkkkCevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Kucakta uyuma!imdat! 4

mylo 5Y5H
Son: mylo,

Boğazda kızarıklık 0

Parmak emme 3

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 13