uyku-suz!? her gece...

_yasemen_ soruyor: 3

slm anneler.her gece uyanıyoruz saat başı desem doğru olur sanırım.2-3saat deliksiz uyuduğunda ise -1-1,5 saat uyanık kalıyor.1yaşına kdr kendi kendine uyumasını öğrettim fakat ne olduysa hastalıktır diştir derken ayakta sallanmaya iyiden iyiye alışmış durumda ...ne yapacağımı bilemez haldeyim...tecrübeli annelerin yorumlarını bekliyorum?
sevgiler...

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Ruzgarimmm

Oglum sadece geceleri uyandiginda emiyor ve tekrar o sekilde uykuya daliyordu. Benden baska kimse uyutamiyordu.

16 aylik bir bebek zaten sadece keyif icin emiyor. Eger 18 aya kadar emzirseydiniz 2 yasina kadar emzirmek durumunda kalacagimizi soyledi doktor. Su anki fayda/zarar durumuna bakarsan, oglum daha uzun uyudugu icin buyume hormonu daha cok salgilaniyor. Gozle gorunur bir fark var uykusu uzayali beri. Herkes bizim kadar emzirebilsin insallah diyorum. Artik her ikimiz de daha mutluyuz :-)


mona_roza

sadece gece beslenmesini kesseydiniz bari ben mümkünse 24 ay emziricem hatta daha fazla bile olabilir sonuçta keyfede ihtiyacı var ve dahası onun için faydalı şeyler hala içinde mevcut. sizin böyle düşünmenize bişey demiyorum siz annesiniz çocuğunuz için iyiyi bilirsiniz ama bi doktorun bunu sölemesi anormal geldi


CokBilmis

Bebeğim küçükken beni de teşvik ediyordu insanlar. Ama bebek 12 ayı geçince ister doktor, siter akraba, ister arkadaş, ister komşu olsun herkes bebeği memeden kestirmeye çalışıyor.

Kısmet olur da o kadar emzirebilirseniz, bunu siz de göreceksiniz.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 9

Emzik bırakma 1

Emzik bırakma 3

Bitmeyen öksürük 9

fisstik
Son: OLBEY,