Evlilik yıldönümünün önemi sizce nedir?

nurturia soruyor: 6

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


EsraEA

Hatırlamıyorum desem önemi konusunda ne hissetiğimi anlatır herhalde :) Hatta evlilik tarihimizi bile net bilmem. Bir ara şifreleri evlilik tarihi yapayım diyorum sırf unutmamak için :) Nişan tarihimizi de yüzügün içinde yazdığından aa neydi dediğimde çıkarır bakarım.
Biz eşimle baştan karar verdik. 3 tarih belirleyelim atlamayalım, kutlayalım dedik, onu bile yapmadık. Tamam ben kötü bir örneğim :)


lugesya

bence önemli tıpkı dogum gunleri gibi. evlendigimizde de yeni bir hayata yenıden dogduk . sartlar dogrultusunda mutlaka dısarda oluruz ya bır yemek , ya bir sahil kenarında sohbet ..amaç baş başa kalmak ve hey gidi su kadar seneyi devirdik bu sene de geçti diye tatlı tatlı sohbet etmek..


EsraEA

Sosito çocuktan bağımsız. Ben ümitsiz vakayım bu konuda :)
3 tarih için de doğum günlerimiz mi olsun, evlilik yıldönümü mü, sevgililer günü mü ilk çıkmaya başladığımız zaman mı diye. Ama karar verirken bayağı geyik muhabbetine döndürdük :) Sonra karar verdik ama hangilerine karar verdiğimizi hep unutuyoruz o yüzden öyle bir tarih geldiğinde bu kutlanacaklardan mıydı diyoruz, ikimizde hatırlamadığından vazgeçiyoruz :)

Amannnn ne bileyim böyle özel günler bende ters tepki yapıyor. Stres altında hissediyorum kendimi :) Ama biz de Peyiballer gibiyiz. Özel günlerde eşofmanla oturup ben internette oyun oynayıp o dizi izleyebilir, hiç alakasız zamanlarda çok özenli hazırlanmış şeyler yapabiliriz.  Hatta kendimi bile şaşırtacak şeyler düzenleyebilirim :)


asli_arda

valla şöle bi okudum arkadaşlar genelde kutlanmıyo ve önemsenmiyo gibi geldi bana ..
biz 3. senenin içindeyiz belki yeniyiz ama bizm için önemli bilmem belki ben önem veriyorum diye eşimde hiç unutmaz
 illa  ufak da olsa bişey alır bu ya çiçek yada benm çok istediğim bişey olur. bide yemeğe çıkamasak bile gider bi pasta alır ve birlikte kutlarız.. ne bilym sanırım önem vermekle ilgili mesela ben bu doğum gününde ona üstünde 2010 EN TATLI EN FEDARKAR BABA ÖDÜLÜ yazan bir plaket aldım :)))bayıldı .ne bilym maksat büyük paralar verip hediye almak değil sanırım maksat hatrlamak hatırlanmak gibi geliyo bana
o yüzden sosito bence yap bişeyler amaç hatırlamak ve birlkte bişeyler yapmak değil mii :)


Damla

Ben de hep isterim kutlamak, bir şişe şarap açmak, eski günlerden, ne kadar yaşlandığımızdan söz etmek falan ama biz de ne yazık ki hep unutuyoruz :)


yasemin_ekin

Biz evlilik yildönümü, doğum günü, ıvır zıvır ne varsa kutlamaya çalışıyoruz:)) Ama kutlama dediğim de bir "mutlu seneler" demek, belki ufak bir hediye almak.


Ama evlilik yıldönümünden yana şansısız biraz:( İlk evlilik yıldönümüz genel seçimlere rastladı, içki yasağından ötürü bir şey yapamadık; ikincide yemeğe çıktık-neresi hatırlamıyorum:)- üçüncüde kızımız 20 günlüktü, annemin canı sıkıldı kardeşime gitti, anneannem yalnız kalmayayım diye bize geldi, dışardan kebap söyledik,  birimiz bebeği avuturken, diğerimiz yedi... pek romantikti yani:))

bu sene ne yaparız bilmiyoruz. Ama bizim için tanıştığımız gün daha önemli, onu kutlamayı daha çok seviyoruz...Cevaplamak için Üye ol