Mama yemiyor ve uyku problemi

Bonjukum soruyor: 5

Anneler meraba,
bebeğim le 6.ayın sonunda ek gıdalara gectık yoğurt meyve suyu, çorbalar et fln yıyoruz ve dogdugundan berı anne sutu alıyor.Gece sık sık uyanmasından dolayı mama vermeyı düşünüyordum aptamıl ve hero baby tahıllı meyvelı mamalarını denedım fakat bebegım bır turlu yemıyor ve halıyle gece sık sık uyanıyor buda benı cok yoruyor :/ ne yapmalıyım lütfen yardım edın bebegıme tek bakıyorum uyuyamayıncada cok zorlanıyorum..  8 aylık ve 8 buçuk kilo sizce kılosu nasıl? yazan cvplayan herkese cok teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


seraphic

Doktorunuzla kilosuyla ilgili görüştünüz mü? Mutlaka mama vermek durumunda değilsiniz ki muhallebi gibi kendi hazırlayacağınız gıdalardan da verebilirsiniz; meyve ilave ederek severek yemesine yardımcı olabilirsiniz.


mutluannelif

Öğünleri çok mu düzensiz ? Doysa da o aylardaki bir bebek sadece açlıktan uyanmaz ki. Sizi ister, kokunuzu ister süt ister vs. Sıcaktan bile bunalıp uyanıyor olabilir. Mama hiç denemeyin, seveceği meyvelerle, ev yoğurdu ile devam edin derim. 9 aylıkken kızıma bulgurlu semizotu yemeği filan vermeye başlamıştım. (salçasız-tuzsuz) Normal yemeklere de yavaş yavaş geçebilirsiniz. Tek bakıyorum derken ? Eşiniz yanınızda mı ? O yardımcı olsa ? Gerçi küçük daha sizi ister. Sabır diliyorum, yemediği şeyler için de mutlaka alternatif vardır. Uyku düzeni gibi şeyler de sadece mama, ek besin ile ilgili değil. Kızım bebekken hiç uykusuzluk çekmedim ben. 2 yıl emdi, mama hiç almadı. Ek gıdaya da 7.ayın ortasıydı başlamıştık. Gece 1 kez uyanır, emer uyurdu. Gece sesine uyanamazdım bile, eşim alır gelirdi yanıma. (odasında uyurdu) Emzirirdim hemen dalardı, eşim gazını çıkardıktan sonra. Uykuyu hala çok sever, ilk günden beri de hiç müdahale etmedim yalnız onun uyku düzenine. İlk haftalar bile emmeden saatlerce uyurdu, 2 saat oldu uyansın emsin demedim hiç. Neyse çok uzattım, rahata ereceğiniz günler yakındır umarım.


esraand

Bebegim 10 ay 9 gunluk hala hicbir besini kendi istegiyle yemiyor. Anne sutu aliyor. Onceleri cok sorun etsem de artik oliruna biraktim. Sagliksiz seyler yiyecegine hic yemesin daha iyi diyorum. Kilosunu da doktoru daha iyi bilkr ama benim oglum daha yeni 8.5 kilo oldu :(


sevdaserdar

Slm ablacim ben 1 bucuk aylik hamileyim hafif kanama oluyo normal mi ilk 3 ay olirmus dogru mu sizde oldumu


AyazDenizz

Selam, benim oğlum da yeni 1 yaşına girdi. 6 ay emdi ve mamayı 8 sylıkken kendi isteğiyle bıraktı. Aptamil mama veriyordum, doktoruna sordum mamayı hiç istemiyor artık deyince doktor bana ne mitlu işte kendisi bırakmış sakın verme, biz zaten mamayı önermiyoruz dedi. Bu cocuk üç öğün yemegini ara öğünlerini yiyor mu dedi, evet yemek yemeyi cok seviyor diyince, daha ne istiyorsun bırak yemegini yesin mama almasin dedi. O yüzden mamayı çok takıntı yapmayın. Bol bol mevsim sebzeleri meyveleri ve et yedirin. Mümkünse taneli yedirmeye çalışın. Ben 7 aylıktı püre haline getirmeyi bıraktım. Masallah simdi herseyi çiğneye çigneye yiyor. Bulgurlu veya pirincli semizotu yemegine bayılıyor, denemenizi tavsiye ederim. Sağlıklı günlerCevaplamak için Üye ol