2 yaşında oğlum neden bağırıp çığlık atıyor?

vane soruyor: 5

Oğlum mart ayında yeni 2 yaşına bastı. Yurtdışında yalnız yaşıyoruz, hali ile anane babane şımarıklığı ve sevgisinden biraz uzak.

Bebek arabasında otururken çığlık, ya da parkta başka bir çocuğa birdenbire böööööö, ya da gece yatma seromonisi aşamasında kulak zarı patlatacak şekilde çığlık atıyor. Acaba neden olabilir? Ben de bazen ona sesimi yükseltiyorum ama çok da değil, kreşe gitmedi şimdiye kadar, evde ben baktım, ama parklara oyun gruplarına hep katılıp aktif olmaya ve dil öğrenmesine çalışıyoruz.

Acaba neden😔

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


hayriye80

benim kızım da 22 aylık aynı şeyleri biz de yaşıyoruz , 2 yaş sendromunda böyle şeyler oluyormuş , sakinleştirmeye çalışığ üstüne gitmemek lazım galiba , bazen buna rağmen susmuyorlar o zamanda yanında kalıp ağlamasına yada bağırmasına müsade edip güvende olduğunu hissettirmek lazımmış , geçici bir süre olduğunu söylüyorlar inş.


hayriye80

bizim de ağustos ayında 3 yııllığına almanya maceramız başlıyor inş, siz neredesiniz merak ettim , tecrubelerinizi ve önerilerinizi öğrenmek isterim mümkünse


msasa

Bizde ayni seyi yasiyoruz hatta ayni sebepten bakiyordum foruma. Oglumda aglayip ciglik atip bana ve kendine vuruyor. Su anda arabada oyun oynama krizi yasiyoruz. Gidip arabada oynamak istiyor. Bunu takinti haline getirdi ve her arabaya inip bindigimizde yada aklina her dustugunde ayni seyi yasiyoruz. Ben kendi haline birakiyorum ama babaanne dede varsa dayanamayip bindiriyorlar. Ben istedigini aglarken degil daha sonra sakinlesince yapma taraftariyim.


vane

Arkadaşlar teşekkür ederim...

Azıcık olsun rahatladım çünkü yalnız olunca insan, paylaşmak istiyor ve ortak şeyler duyunca rahatlıyor.

Hayriye80 ben İspanya'dayım 4 seneyi geçti tabi bizim alıştık artık ama çocukla alışmak daha farklı tabi. Çok kolay gelsin şimdiden. Tabi Almanya olması büyük avantaj çünkü çok fazla Türk var ve sadece İngilizce ile idare edebilirsiniz; ayrıca kızınız kreşe başlarsa 2 yaş grubuna, dili de çok güzel öğrenir, eğlenir ve sizi de boğmaz evde. Çünkü Almanya soğuk memleket ve eve kapatmayın kendinizi, naçizane en önemli tavsiyem. Başka sorunuz olursa özelden de yazarsınız; bol şans.


london

çocuklara asla ses cıkartmayın..yani yuksek sesle bagırmayın travmaya yol acar her zaman sakın sesle bırseyler anlatın..sınırlı ana baba sorunlu cocuklar yaratırgeri donduremezsınızCevaplamak için Üye ol