Uyku - 4 aylık bebek gündüz uykusu sorunu

elifffgzbyk soruyor: 4

merhaba arkadaslar.4 aylık erkek bebegim var son 1 haftadır gunduz uykularında sorun yaşıyoruz.1 hfta oncesine kadar bebegim sabah 2 saat ogleden sonra 2 saat olmak üzre duzenli uyurdu ama son gunlerde 20 30 dk dan fazla sürmuyo uykusu üstelik aglarak uyanıyo ve zor sakinleşiyor.aynı durumda olan olup çözüm bulan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ayazlali

Ne kadar uyanık tutuyorsunuz uykular arasında? Yeterince uyanık kalmıyorsa erken uyanıyor olabilir. 3 aylığa kadar iki saatte bir yatıriyordum, dört aylıktan itibaren sabah iki, öğlene kadar üç, akşama kadar da dört saat uyanık tutuyordum, şimdi 14 aylık oldu da tek uykuya geçmeye çalışıyoruz. 2-3-4 programı ile on ay idare etmişiz, rahat bir program. Gerçi şimdi düşünüyorum da son zamanlarda 3-3-4'e dönmüş ama bize uygundu. Şöyle örnek vereyim: sabah uyanmasına göre, diyelim ki sabah 7'de uyandı, ilk uykuya 9'da yatırıyorsunuz, 10:30'da uyanıyor (ben kaldırıyordum uyanmazsa), ikinci uyku 1:30'da, 3'te uyanıyor (üçten sonra uyku uyutmuyorum yoksa akşam uyumaz) sonra da 7'de gece uykusu. 


derya275

Uyanik kalma surelerine bi bakip ayarlama yapin 4 aylik bebek icin ilk uyku sabah kalkinca 1 saat sonra digerleri 1 saat 45 dakka 5.ayda rahat 2 saat uyanik kalabiliyorlar 


elifffgzbyk

normalde 2 saatten fazla uyanık kalmıyordu esneyip gozlerini ovusturmaya başlayınca uyutuyordum.tsk ederim yinede dikkat edeyim saatlere.


zehranihal

Aynu sıkıntıyı yasiyoruz cozum bulabildiniz miCevaplamak için Üye ol