gece beslemesinde gaz cikartamiyorum

OLBEY soruyor: 9

3,5 aylik oglum var. gece yatmadan biberonla sutumu sagip uyku ogunu olarak veriyorum. bir de saat 4-5 gibi uyandirmadan besliyorum. her ikisinde de uyuyor oldugu icin gazini cikartamiyorum. omzuma patates cuvali gibi yigiliyor. pitpitlarim ve sivazlamalarim sonuc vermiyor. 3 -4 kez havaya kaldirip indirip dizime yatirip sirtina vuruyorum yine cikmiyor.


bunlardan baska onereceginiz yontem var mi? gece cikmayan gazlar sabah ciglik olarak donuyor maleseff :((

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Silanurr

ben bi sağa bi sola belini incitmeden çeviriyorum yarı oturur vaziyette. daha sonra kucağıma alıp tekrar sırtını sıvazlıyorum. o şekilde çıkıyor. çıkmıyorsa da ısrar etmeyin alttan çıkarıyor bazı bebekler.


sevcanvet

benimkide aynı şekilde uyurdu yok ne yapsam çıkartamazdım, en sonunda pes ettim uyurken olmayacağına karar verdim... zaten 4 aylıkken gaz peoblemi bitti bizimkinin


polen

kızım da çıkaramazdı.45 dk uğraştığımı bilirim.sonunda da uyanıp çıkardı,sonra yine yedi,hooop tekrar başa dön..
çıkaramayınca yüzükoyun yatırıyordum ben.karnının üstüne yatınca kendisi çıkartıyordu.


sedaozkan

Aynı durumdan ben de  muzdaribim. Doktorumuz, oğlumun gazlı bir bebek olduğunu gece emzirmelerinde de gazının çıkarılması gerektiğini söyledi. Ama omzuma koyuyorum ben çıkarsa gazı çıkıyor, eğer çıkmazsa uykusunun dağılacağından  endişe ederek yatağına bırakıyorum ne yazık ki.bade02

butun sirtini sivazlamak degil de tam midesinin arkasina gelen bolumu yumusak yumusak dairesel hareketlerle ovuyordum, hemen etkili oluyordu.


ozge_

Ben de berilt'nin bahsettiği gibi yapardım daha ufakken.

Omzunuza aldığınızda bebeğinizin sırtında, kaburgasının bittiği yerin altında, sağ elinizin olduğu tarafta hafif bir yumuşaklık hissedersiniz. Orada midesi var. Yumuşak hareketlerle, dairesel hareketlerden ziyade o bölgedeki gazı YUKARI yönlendirecek şekilde masaj yapmak faydalı oluyor.

Bir de beslendikten uyuyor olsa bile, yatağa koymadan bir 5-10dk. kadar omuzumda dik tutardım ben, bunun da midesinin yerleşmesine faydası oluyor.


PembeTavsanim

gece 4-5 gibi kendi uyanmadan siz mi besliyorsunuz? 3,5 aylik olmus uyanmiyorsa uyandirmasaniz sabah kendi kalktiginda besleyip gazini cikartsaniz bir cozum olabilir mi acaba? belki biraz daha hafifler. birde yatagini rampali yaparsaniz gaz onu daha az rahatsiz eder hatta kendiliginden bile cikabilir diye dusunuyorum.


OLBEY

soyle soyleyeyim.. 4-5 gibi uyanmiyor ama uyanacgim emareleri basliyor. mizirdaniyo uykusunda. ben de uykusu henuz acilmadan alip besliyorum o da kaldigi yerden uykuya devam ediyor. 


kucukken o saatteki beslenmede altini acardik iyice uykusu acilirdi. bi de herhalde uykusunu almis oldugundan nasil oyuncu olurdu anlatamam. uyutmakta cok zorlanirdik. o yuzden uyanirsa diye tirsiyorum. sanirim onumuzdeki aydan itibaren gece beslenmelerini kesmeye baslamali yavas yavas. bakalim bu aliskanlik kolay kirilacak mi?


PembeTavsanim

siz daha iyi bilirsiniz tabi bebeginizi ama uyku acisindan size cok sorun cikartacagini sanmiyorum:)


Cevaplamak için Üye ol