Bebeklerde alerjik nezle

Pranayama soruyor: 2

Bebeklerde alerjik nezle sık görülen bir durum mudur?  Çevremde birkaç arkadaşımın bebeğinde burun akıntısı, gözlerde kaşıntı gibi alerji belirtileri vardı ve anneler mevsimden kaynaklandığını söylemişlerdi. Bu kadar küçükken başlamasına şaşırmıştım. Derken 20 gün önce Alp'te de başladı. Hala burun akıntısı, tıkanıklık, hapşırık, öksürük devam ediyor. Tüm tahlilleri temiz çıktı. Şimdi alerjiden emin olmak için burun akıntısı tahlile gidecek. Ben de alerjik bünyeliyim ama bebeğimde bu kadar erken başlaması beni çok üzdü.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ruzgar

bizim ruzgarda da allerjik burun akıntısı gözlerinde kızarma ve kaşıntı olmuştu hapşurma da vardı arka arkaya çok keyifsiz bir durumdu ben de acaip allerjik bir yapıya sahibim :( neyse doktorumuz 1 hafta zyrtec surup verdi 1 çay kaşığı devamlı burnunu temizledik serum fizyolojiklerle eve girdiğimizde üstünü değiştirdik ve hemen banyoya soktuk daha sonrada koruyucu olması açısından hergün singulair toz kullandık o tozu kullandığımızdan beri hiçbir şikayetimiz olmadı ve artık allerji mevsimi bitti izmirde rahatız yine de kuru ve rüzgarlı havalarda dışarı çıkarmıyoruz şimdiden geçmiş olsun :)


lugesya

merhaba Senira, evet maalesef ki neredeyse 4 bebekten 3'ünde alerji belirtileri mevcut. benim kizima da alerjik rinit( nezle) teshisi kondu Mart ayı ıtıbarı ile ve duzenli ilac tedavisi ile cok sukur iyi atlatıyor gibiyiz ki tıkanmaya kadar giden bir durumumuz olmustu Subat ayında.
Ancak alerji icin bize BURUN AKINTISI Tahlili yapılmadı, ve kimse de yapalım demedi ? Bunu bilmiyordum.
Alerjinin erken fark edilmesi önemli ve koruyucu tedavilerle de onlem alınabiliyor.
geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol