BEBEĞİNİZ KAÇ AYLIK YÜRÜDÜ

evren soruyor: 10

Tan bugün 14. ayını doldurdu ama henüz yürümedi. Dizlerinin üstünde  bütün evi dolaşıyor ya da tek elinden tutunca gayet güzel yürüyor ama elini bırakınca hemen popoyu yere koyuyor.  Bir de tabanlarını yere basmıyor. Hep parmak ucunda dolaşıyor.  Doktorum endişelenmememi söyledi ama merak ediyorum sizin ufaklıklar kaç aylık yürüdü?

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


kemalata

Benim oğlumda 11 aylıkken yürüdü.Hiç emeklemedi.Erken yürümesine en büyük etken sürekli biz elinden tutup yürüttük,emeklemesine pek müsade etmedik aslında,emekleyen çocukların geç yürüdüğü rivayetleri olduğundan.Bir de topu çok sevdiği için her fırsatta ellerinden tutup  topa vurmaya çabalaması,top ondan uzağa gittikçe nerdeyse bizi koştururcasına topa yetişme çabası.


yerdenizbuyucusu

Eren 15 aylıkken yürüdü. Yürümesine yardımcı olması için Tomy ilk bisikletim almıştım. Eren yürüteç olarak kullandı ve faydası oldu gerçekten.  


defdef

Benim kızım 1  yaşında yürüdü. Size tavsiyem yürüme denemeleri sırasında düşerse "ayy, aman, hiii" gibi refleks tepkiler vermeyin. Çocuklar bizden çok etkileniyor, verdiğimiz tepkilere göre yüz ifadeleri hemen değişiyor, hatta ağlayabiliyor bile. Ben sert düşüşlerinde bile hiç tepki vermem. Defne de canının yanma durumuna göre yüzünü ekşitir. Artık ağlayacağını düşündüğüm zamanlarda bile beni şaşırtırıyor, kalkıp devam edebiliyor.


nesrinmy

Yiğit 11 yadan beri elinden tutarak rahatlıkla yürüyor ama tamamen kendi başına yürümeye bir kaç gündür başladı, geçen ay birkaç kez düştüğü için 1-2- hafta çok cesaretsizdi ama eşimle karşı karşıya oturup gel bana oyunu ile tekrar güvenini kazandırdıktan sonra artık rahat bir şekilde yürüyor. 


ABIDE

12 aylık yürüdük. Çok fazla emekleme di kızım hemen tutunarak tan bütün evi gezmeye başladı.Daha sonra da yürüdüfturkmen

bir ay falan emekledi dizlerinin üzerinde,1 yaşını 2 hafta geçe ilk adımlarını kendi başına atmaya başladı ne heyecandı ya..


bora

her çocuğun gelişimi farklı oluyor, kiminin fiziksel gelişimi çabuk olurken kiminin de duygusal ve zihinsel gelişimi hızlı oluyor. benim oğlum 10 aylık yürüdü, daha çok bebekti yürüdüğünde, çok komik görünüyordu ama hala konuşmaya başlamadı. o yüzden aceleye gerek yok, gelişimlerini dr ların normal gördüğü süre içinde tamamlamalarını bekleyeceğiz. en güzeli kıyaslama yapmamak.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Benim oğlum 1.yaş gününe 1 hafta kala yani 12 aylıkken yürümeye başladı. Ama herkesin dediği gibi diş, emekleme, yürüme, konuşma konularında çok da acele etmeye gerek yok çünkü bunların zamanı bebekten bebeğe değişiyor.ozzzy

Çağrı 15.5 aylıkken yani dört gün önce yürümeye başladı :) Bunda en büyük etken  sanırım bir gün öncesinde şehirdışından gelen misafirimizin 8 yaşındaki kızı için anıtkabir e gittik. o kadar serindi ki hava arabasında oturup hareket etmediği için üşütecek diye arabasından indirip yürüttüm oğlumu bir saat boyunca. Sonuç ertesi gün yürüdü :) sanırım tek elden tutarak yürümeye başladığında çok yürütmek etkili oluyor.


majestik

evren aradan çok süre geçmiş ama benim oğlumda sizinki gibi parmak ucunda yürüyor merak ettim ne zaman yürüdü?Cevaplamak için Üye ol