acillll yardım,öksuruk goguste hırıltı

nurturia soruyor: 9

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


hulya_Oyku

Senin için nurturiayı karıştırayım dedim öksürk ile ilgili açılmış o kadar çok konu varki....Sağ üst köşeden öksürük yazarak arttır Pek çok faydalı bilgiye ulaşacaksın...Çok geçmiş olsun...:(


hulya_Oyku

Bu arada bebeğin daha çok küçük göğsüne viks sürme ağır gelir...Ama ayaklarının altına sürebilir ve sıcak tutarsan faydası olacaktır. Artarsa zaten hemeen başka bir doktora...


hulya_Oyku

Buharlı bir banyo solunum yollarına iyi gelebilir ama dikkat et üşümesin kuzuuu...


hazalece

buhar makinesi aldık biz kızıma nebulazatör hastanede ağızdan verilen hava varya o makineden çok iii geliyor zaten devamlı lazım olabılecek bişey 70 tl çok rahat tavsiye edebilirim.hemen açıyo nefesi çok geçmiş olsunbreeze821

bizdede o cihazdan var bronşiyolit yada şuan bizim geçirdiğimiz krup olabilir.mentol 3 aylık bebeğe çok ağır.burnunu sürekli açık tut serum fizyolojikle ve evi serin tut.bol bol cam aç soğuk hava girsin içeriye.


Asude_42

Benim oğlum da aynı problemi yaşadı 2 hafta önce. Hırıltılı nefes, öksürük,ve geceleri burun tıkanıklığı. Ama kendi kendimize atlattık. Serum fizyolojik, hergün sabah akşam ıhlamur çok iyi geliyor. Doktora gitsem birsürü ilaç vs. verecek. yine 1 haftada geçecekti.bu şekilde hem bağışıklığı güçleniyor.şimdi hiç bi problemi kalmadı elh.


aysesat

bence hemen doktora götürmelisin.oğlumda ayni şikayet vardı geçen hafta.götürmedi.sıcak tutup çorba filan yedirdim geçer diye.yok geçmedi.ciğerlerine filan iner dedi doktor ,böyle durumlarda ilaç kullanmalısın dedi.dahada ilerlememsi için mutlaka doktora götür.
visk kullanma sakın 5 yaş altı çocuklarada çok zararlıymış....
eskidfen annelerimiz yapardı değilmi,
ama şimdi yapılmamalı diyor doktorlar..
geçmiş olsun


pnrkrc

merhaba
benim bebeğimde 3 aylık ve bende aynı promlemle karşılaştım.önce hafif öksürükle başladı doktor artarsa getirin dedi araya haftasonu girdi ve 3 gün sonra götürdüğümde ilerlemişti.direk yatırmamızı söyledi,uzak olduğu için yakın bir hastnede yatırmak istedik ve tedavi için gittiğimiz hastanenin dr muayene etti tabii bi daha.hastanede hava ve serum verildi ,yatırmak yerine ,sizde bu hava makinasından (nebulazatör) alıp evde bizim burda yapacağımız şeyi zaten yapabilirsiniz dedi doktor.(şansımız varmışki böyle bi dr a denk geldik)şimdi 3gün boyunca her saat başı bu tedaviyi uygulayacğız bakalım.artı nefes açıcı iğne ve bir antibiyotik verdi.diyceğim o ki ilerlemeden bi dr a görünmekte fayda var.


sadiye_eren

merhaba, benim oğlumda da 3 gündür öksürük, hırıltı ve burun tıkanıklığı var. 2 gün önce götürdüğümüz doktor antibiyotik yazdı, ben de kullanmak istemediğim için başka doktora götürdüm. bu doktor da bronşiyolit dedi, ilaç vermedi, serum fizyolojikle sürekli burnunu açık tutmamızı, soluk alıp verişini saymamızı (40'ı geçerse acile götürülmeliymiş), ateşini takip etmemizi söyledi. ateşi yüksek değil gerçi ama yine de sürekli ölçüyorum. pulsoksimetre ile parmaktan oksjen düzeyine baktılar. ayrıca hiç istemememe rağmen akciğer filmi çekildi. neyse ki temiz çıktı. doktorun dediğine göre bunlara neden olan rsv virüsüymüş ve üşütmekten falan değil, direkt olarak hasta birinden bulaşıyormuş. ben rahat bir anne olmaya çalıştım şimdiye kadar, çocuğumla her yere gideyim eve tıkılıp kalmayalım dedim. ama hata etmişim. 3 aydan küçük bebekleri restoran, avm gibi kapalı yerlere götürmemek lazımmış.


Cevaplamak için Üye ol