Emzirmeye son verme? Nasıl&Ne zaman?

ceylanr soruyor: 2

Merhaba,
Rüzgar 13 aylık. Çalışmaya başladım hala emziriyorum. Sabah, öğleden sonra ve gece... Ama özellikle gece. Hala 3-4 defa kalkıp emiyor. Gündüz ben yokken memesiz uyumaya alıştı. Gece ise hala meme istiyor.
Emzirmeyi bitirmek istememin üç temel nedeni var; birincisi ikimiz için de gece uykularının düzene girmesi, ikincisi hem emzirmek hem çalışmak beni fiziksel olarak çok zorladı bir ayda 3 kilo birden verdim artık kilo vermek istemiyorum, üçüncüsü de gün geçtikçe daha çok meme bağımlısı olmasından korkmam.

Peki nasıl bitireceğim? Henüz karşıma alıp "sen artık büyüdün meme yok" diyecek yaşta değil, desem ne fayda ;) Eli sürekli bluzumun önünde memeyi açmak için.
Kendi tecrübeleriniz neler bu konuda?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ceylanr

İkizler, üçüzler.... Bir an kendimi düşündüm... Offf... Bravo size!

Ben 1 Kasım itibariyle gündüz memelerini ikiye düşürdüm. Memede gündüz uyutmuyorum artık. Ama gece hala devam... Aralık'ta da gece uykudan önceki seansı kesmeyi düşünüyorum bakalım... Azar azar...


EsraEA

Sağolasın Snotra. Aslında o kadar da azimli değildim :) Özellikle doğumdan sonraki dönemde annemin baskısı olmasa bırakabilirdim bile. İlk günlerde çok zorlanmıştım. O günleri atlatınca sonrasını getirebildim.

Çökkünlük derken, önceden yarım yamalak uyku olmasına rağmen daha dinçtim. O uyku bana yetiyordu. Emzirme bitti, ben de akşamları çocuklarla uyumaya başladım. 
Dediğimin bilimsel kanıtı yok :) Ama internette birkaç yerde prolaktinin dopingde kullanıldığı yazıyor. 
Fiziksel zorlanmalar ne yazık ki oluyor :) Doğumdan sonraki ilk birkaç haftam benim de çok kötüydü. Çok. Ama geçti gitti çok şükür :) Bel fıtığı en hafif haliyle bel ağrısı, çoğumuzda vertigo;  ikiz üçüz annelerine bebklerin yanında hediye :)
Cevaplamak için Üye ol