Köpek dişleri çıkarken böyle mi olur?

nnunnis soruyor: 8

merhaba hanımlar oğlum 15 aylık ve üst 2 köpek dişlerini çıkardı alttakiler de hafif kırmızı gibi ama geceleri çok sık uyanıyor.Gece olacak ve uyuyacağız diye korkuyorum.geceleri saat başı hatta yarım saatte uyanıyor geri uyutmak için de emmeden uyumuyor.su vermek istiyorum sinirle elimden fırlatıyor,kucağımda sallıyayım diyorum geri atıyor illa meme olacak ne yapacağımı şaşırdım gün içinde de sürekli ağlıyor isteklerini yaptırmak için.2-3 saat kesintisiz uyumuyor.köpek dişleri çıkarken siz ne gibi sorunlar yaşadınız ve uyku için gece çayları işe yarar mı.Önerilerinizi bekliyorum geceleri çok zor geçiyor.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ezgiceylin

aynı sorun hatta inanın birebir aynısı şu anda bizde var 3 tanesi çıktı ard arda 4. yolda kabarmış ve kızım çok zor çıkartıyor dişlerini.geceleri resmen uyumuyor sürekli mızırdanıyor ve çok agresif oluyor.dişin etkisi bencede emme konusuda aynı emmeden uyumuyor kesinlikle.galiba emerek acısını azaltmaya çalışıyor ben öyle düşünüyorum


nilinmasali

merhaba,inşallah en kısa sürede atlatırsınız bu süreci,köpek dişleri enteresan bi şekilde en kolay cıkardıgımız dişler oldu ama genellikle en zor cıkan dişlerin onlar olduğunu duyuyordum benzer süreclerden geçen annelerden o yüzden anlattıklarınızın sorumlusu bence de diş,emme istegi diş çıkarken tavan yapıyor bizde de,kızım üst yan kesicileri cok zor cıkardı gecelerce uyumadık,doktorumuz jel kullanmaktan yanada olmadıgı için cok huzursuz olduğunda yarım ölçek  ağrı kesici verebilirsin demişti,pek ilaç kullanma taraftarı olmasamda diş ağrısı benim bile tahammül edemediğim bişeyken kızımdfan bunu beklemek haksızlık olacagı için çok ağladıgı geceler kullandım,en azından uykusunu aldı,acıdan dolayı huzursuz olan bi bebeğe bitki çaylarının etki edeceğini düşünmüyorum zira normal gecelerde bile bi faydasını görmedik


Mehtap_Tuana

Aynı durum bizimde başımızda. Köpek dişleri ve üst 4. dişimiz yolda. Benimki emmediği için kendini biberona verdi. Sürekli devam sütü istiyor. Geceleri ayaktayız. Biberon istiyor ve suyu kabul etmiyor. Doktorumuz bugün, bu yaştaki çocukların artık geceleri uyanmadan uyuması gerektiğini söyledi. Umutla o günleri bekliyorum:)))


ema

Merhaba

Oğlumunda köpek dişleri çıkıyor fakat gece uyanması sizinki kadar değil çünkü ben 9.aydan sonra gece emzirmeyi kestim.Oğlunuz sanırım diş probleminden dolayı iyice memeye sarmış durumda benim tavsiyem dişlerini çıkartır çıkartmaz gece emzirmeyi kesmeniz olacak.Sağlıcakla büyütmenizi diliyorum bebeğinizi... Sanemm

Merhaba, bebeğim de köpek dişi çıkartıyor ama uykusuzlukla karşılaşmadık. Elbet her bebek ayrıdır ama sık uyanmalarının nedeni, gece gündüz ayrımı olmaması/kendi kendine uykuya dalamama, emerek uyumaya alışması olabilir.


Bazen geceleri uyanıp bir-iki konuşuyor ve tekrar uykuya dalıyor. Bu dönemde konuşma yetileri geliştiğinden konuşarak kendilerini uyandırabiliyorlar. Bebeğim yardımsız uyuduğu için bu uyanmalar problem olmuyor.


fatiha

merhaba ema benim oğlum da 16 aylık. ben akşam 7 ye kadar işteyim.yatana kadar iki kez emzirebiliyorum.sonrasında gece emmeleri ve sabah uyanınca bir kez emme şeklinde oluyor.eğer akşam yemeğini iyi yemişse geceleri en az iki kez uyanıyor.akşam yemeğini iyi yememişse bu sayı artıyor.geceleri çok uyandığı için sabah da huzursuz uyanıyor.gece emzirmelerini nasıl bıraktınız?bunun için nasıl bir yol izlediniz?ben de denesem mi diye düşünüyorum.


nnunnis

cevaplarınız için teşekkürler gece emzirmesini aslında 8-9 aylıkken falan kesmiştim ama bir yaşından sonra azıları falan çıkarmaya başlayınca gece emmek istedi önceleri su falan verince hemen uyuyordu yada sallıyordum biraz ama artık büyüdükçe işler inada biniyor su içmek istemiyor sallatmıyor bende en son çare mecburen emziriyorum.


i_d_i_l

AYNI problem bizdede var kızımda diş çıkartıyor birde grip oldu 3gündür hiç uykumuz yok diş jeli aldım biraz yardımı oluyo onu sürüünce rahatlıyo allahın izniyle çıkarsınlarda artık dayanıcaz 


Cevaplamak için Üye ol