meyve suyu hazırlama

BERaNA soruyor: 3

kızıma doktorumuz meyve  suyu tattırmamı önerdi  ben de geçenlerde elma  suyu tattırdım ancak katı  meyve  sıkacağında hazırladım..cam rendede  püre yapıp  suyunu mu sözmem  gerekiyordu?sizler nasıl hazırlıosunuz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ediluj

katı meyve sıkacağında besin değeri azalmaktaymş,ayrıca posasızda yemiş oluyor..Ben elma&armut vb cam rendede rendeleyip posası  ile veriyorum.Havucuda rendeleyip elimle veya tülbentle suyunu sıcabilirsin(havucun posasını alamayabilir ilk başta)afiyet olsun bebeğimize.. 


hilaldefne

meyve suyu yerine püresini önericem ben de zira suyunu kızıma asla içiremedim ama püreyi severek yedi. cam rende en iyisi..


nilaylilayla

meyve suyunu çok kısa bir dönem içiyorlar(1 ay kadar)sonra pürelere geçtik,onu da 6 ay kadar yiyecek muhtemelen,sonra direkt meyvenın kendisini küçük parçalar halide veririz diye düşünüyorm..cam rende çok yorucu,metal rendede yapıyorum, hemen bekletmeden yediriyorum..sadece havucu,suyunu katı meyve sıkacağında sıkarak veriyorum,mandalinayı sıkıp verdim,elma, armut metal rendede,muzu çatalla eziyorum,kuru kayısı ve kuru eriği hafif haşlayıp, blenderdan geçirip veriyorum..ve ayrıca elma, armut,muz ve salatalığı meyve filesinde de veriyorum..Cevaplamak için Üye ol