bebeğimin gözleri kayıyor

ozgeduru81 soruyor: 7

bebeğim 33 haftalıkken erken doğdu. doğduğunda 1.5 kiloydu meleğim. çok şükür şimdi çok iyiyiz. hiçbir sağlık sorunumuz yok ama 3. ayından itibaren gözlerini sabitlememeye başladı. cok doktora götürdüm. ilk gittiğim doktor 8-9 aylıkken ameliyat dedi. diğerleri gözlük önerdi. 6. ayın sonunda geçebilir de dediler. ama 6 ayı bitti hala geçmedi :( her gören farkediyor. herkes bi yorum yapıyor sinir oluyorum. sanki biz görmüyoruz kaydığını. böyle bir durumla karsılasan bebeği ameliyat olan ya da ameliyatsız iyileşen varmı aranızda. tecrübelerinize ihtiyacım var. şimdiden tesekkur ederim

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


keremkerem

Bir arkadaşımın çocuğunda oldukça fazla kayma vardı, çok küçükken gözlük kullanmaya başladılar, çocuk şimdi ilköğretim 2. sınıfta. Gözlükle düzgün görünüyor gözleri ama ne kadar takılır, sürekli mi takmalı, yoksa bir süre sonra bırakılıyor mu, böyle şeyleri sormayı sevmediğim için hiçbir fikrim yok o konuda.
Allah şifasını verir inşallah..


bengiengin

hangi sehirdesin bilmiyorum ama  mutlaka bir kac doktorun  gorüsünü alın ozellikle bransı cocuk göz hastalıkları olan ankaradaysanız doktor tavsiye edebilirim


ozgeduru81

canım ben adanadayım ama annemler ankarada. rahatlıkla gelebilirm. doktorun adını ve çalıştığı yeri söylersen memnun olurum.


bengiengin

bayındır hastahanesi kavaklıdere 0p dr aydın yulug bizim kızımızda  astigmat ve kayma vardı ve kanal tıkanıklıgı yaklasımı mükemmel gecmis olsun


jildando

Mutlaka iyi bir doktora goturun derim bende. Benin dogustan katarakt ım var bir gozumde ve o zaman şaşı tabir edilirdim, şimdide yorulunca kayar gozum.
Ben o zaman birkac doktora goturulmusum, nitekim kimi 1 yas kimi 4 yas demiş ameliyat olmam için, bizimkilerde cesaret edememişler 36 sene oncenin kosulları ile ve 4 yaşı beklemişler. 4 yaşına gelince bir dizi ameliyat oldum, üzerine de uzun sure şişe dibi gözlüklerle dolaştım, ama nafile , hepsi boşa gitti ve tek gozlu kaldım.
Şimdi kendi çocuklarımı doğar doğmaz goz doktoruna goturmeye başladım ve ikisi de sıkı kontrol altındalar. Bu konuda uzman bir cocuk goz doktoruna gidiyorlar ve onun dediği eğer dogustan boyle bir durumları olsaydı 15 gunlukken bile ameliyat edilebileceğiydi. Eğer goz tembelliği gibi bir sorununuz varsa cok gecmeden onlemini almalısınız.
6 aylık bir bebeğe gozluk takmanızda hem cok zor hemde kullanımdan gelen baska riskleri var bence


ozgeduru81

herkese tesekkur ederim.ameliyat 1 yasından önce kesinlikle önerilmiyor. gerekirse napalım ameliyatta yaptırırız. gözlüğü belki ameliyata gerek kalmadan gecer die istedim ama bakalım. su ankaradaki doktorlara da gideyim.


Ayliz

Merhaba Özgeduru,

Bebeğiniz erken doğduğu için bir göz doktoru tarafından damla ile göz bebekleri büytüldükten sonra rop muayenesi yaptırmanız gerekir.

Daha önceden gittiğiniz doktorlara, bebeğinizin erken doğduğunu söylemişmiydiniz? Ayrıca küvözde kalmak zorunda kaldı mı?

Erken doğan ve ayrıca küvözde kalan bebekler için göz ve işitme muayeneleri çok önemli.

Çok geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol