Tuvalet eğitimi

BoMeLina soruyor: 2

Merhabalar.. Kızım 26 aylık ve tuvalet eğitimine başlamak istiyorum. Gündüz denedik tuvalete ve lazımlığa yaptı. Gece ne yapmam gerekiyor? Kaç saatte bir kaldırmalıyım? Yoksa kaldırmadan alıştırma kilodu giydirip ıslattığı zaman rahatsız olup kendi kalkmasını mı beklemem gerekiyor ? 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


perihan

Merhaba. Gece kaldırırsanız ömrü billah gece tuvalete kalkacak, onun da, sizin de uykunuz bölünecek. Gece yatmadan çişini yaptırın, uykuya yakın sıvı alımını kesin, gerekirse o uyuduktan sonra bez bağlayıp uyanmadan evvel çözün. Sabahları kuru kalkması gerekiyor, kaslarını kontrol edebildiğinin göstergesi bu. Çocuk tuvalete alışacak diye yatak yorgan batırmaya gerek yok, hazır olduğu zaman bezsiz olsun. Rahatsız olup olmayacağını da bilmiyoruz, oğlumun iki üç vukuatı var büyük yaşlarda, sabaha kadar sıcak sıcak uyumuştur hepsinde, sabah da terlemişim demişti, halen farkında değildi.


BoMeLina

Kuru kalkması biraz zor çünkü uyumadan önce ya da gece 2 damla da olsa su içmek istiyor. Akşam üstü alıştırma kilodu giydirdim onda biraz ıslaklık vardı ıslaklık pek rahatsız etmiyor sanırım :)



Cevaplamak için Üye ol