travel sistem maclaren mi? hauck mu? veya başka?

atb soruyor: 10

merhaba, ben forumda yeniyim, bebek arabası alma konusu benim de kafamı karıştırdı.  Tam maclarene karar vermiştim ki hauck markanın daha uygun ve çok güzel modellerini gördüm.  Hangisi daha iyi karar veremiyorum.  Fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


seheryeli179

Ben de aynı durumdayım tam maclaren xlr tek pusetini alacaktım çok ağır,hantal,kullanışsız dedi buradan bir arkadaş aklım yine karıştı.Maclaren quest uygun ama tam yatmıyor bebek uyursa rahat edebilecek mi?Sürüş için en iyisi Mac laren ama süspansiyonda önemli malum yollarımız taşlı tarla gibi.Bugaboo bebeğe cok rahat ettiriyormuş.Ama çok pahalı ya sevmezse:(Daha çok aklın karıştı :)


seheryeli179

Karar verirsen bana da söyler misin?


atb

merhaba, teşekkürler.  tabii ki karar verince söylerim.  ben mac laren quest sport alacaktım ama bir arkadaşım ana kucağının arabaya monte edilmesinin çok daha iyi olduğunu söyledi, ben de travel sisteme döndüm.  hem de tam yatmayan bir arabada bebek büyüdüğünde bile rahat uyuyamıyormuş.  gerçi anlamadığım, bunları da kullanan ve memnun olan çok kişi var :) araba için de maksimum harcayacağım para mac laren kadar olacaktır zaten, sonra çocuk rahat edemezse kötü olur. 


seheryeli179

bende bugun bugun maclaren techno xt kararı verdim.Xlr agırmıs.Quest fiyatları daha uygun ama tam yatmıyor.4-5 aya kadar beklemek lazım binmek için.beki 6.Ben de bugaboo bee ye 1500 veremiyorum ya sevmezse ya bana ağır gelirse diye.Çok şirin ama:)


atb

çoook zor.  benim bebeğim kış bebeği olacak (ağustos sonu), bu kadar araştırmaya bu kadar paraya değecek mi bilemiyorum.  Yani belki de ben arabasıyla gezdirmeye başlayana kadar 6-9 aylık olacak :) seheryeli179

 atb,zaten 40 ı cıkana kadar dısarı cıkılmıyor,doktor falan dısında,doktora da bebek arabasıyla gidilmez.kışın da soguk diye cıkılmaz,ben ce sabredip hafif pusetlerden almak mantıklı.maclaren quest gibi.Bir de aishwarya ve senin ilk gebelikleriniz.Tecrübem var ilk bebeğimden.Doğumdan 1 hafta kadar önce doğuma kadar hergün meme uçlarına soğan sürülünce çatlama,yara olmuyor.Hatta ben önlem olarak emzirirken de 10 gun kadar sürdüm.Hiç sorun yaşamadım.Annem ısrar etmişti.Sonradan farkettim çok kadın bu meme ucu problemini yasıyormuş.Soğan basit ve kokulu bişey gibi görünebilir ama rahat ettirir sanırım sizi de.Sonradan en pahalı kremler bile fayda etmiyor.Kuzenimin meme ucu koptu da:( yaradan.


mic13jasmin

merhaba ,
6 aylık bir bebeğim var. kış bebeği oldu :)
ben de aynı sorunları yaşayıp çoooook araştırdım. ama internet üzerinden istenildiği gibi olmuyordu. bebeğimi anneme bırakıp mümkün olan tüm serbest zamanlarda haşim işcana gittim.
ve nerdeyse tüm arabaları inceledim.notlar aldım. biliyorum belki biraz delice ama bebeğim için en iyisini istedim.şimdi kraft twist(kışlık) ve jane sonic(yazlık) kullanıyorum
şimdi yazacaklarım umarım size yardımcı olur.
kendi arabanız varsa ve çoğunlukla arabanızla bir yere çıkıyorsanız ağırlık sorun olmayacaktır. ama tek elle kapanan modeller her zaman tercih olmalıdır diye düşünüyorum.bagajınız küçükse concorde, qınnybuzz gibi büyük şaseli modeller sorun yaratabilir ki, çoğu 3 tekerliler böyledir.
travel sistemi sadece arabası olanlara önerebilirim. onun haricinde belki evde içine koyup hafif sallamak için kullanabilirsiniz.ama genelde bebekler 3 ayından sonra kıpırdanmayı öğrendiklerinde, bir yerde bu kadar sabit durmak istemiyorlar.
toplu taşıma araçlarını kullananlar içinse en iyi çözüm kışsa; kış geçene kadar baby sling kullanmak. sonra zaten biraz büyümüş oluyorlar ve büyük pusetler yerine baston araba alabilirsiniz.eğer zaten yaz ise tam yatarlı baston pusetler işinizi görecektir.
en iyi baston puset aslında çift yönlü olanlar ama maalesef beğendiğim hiçbir baston puset çift yönlü olmadı. o yüzden tentesinde pencere olanlar bu durumda daha ii oluyor.
tekerler ne kadar süspansiyonlu olsa da arnavut taşlı yollarda hiç işe yaramıyor. zaten alışveriş merkezlerinde veya normal yolda yürürken pek gerek yoktur ama bebeğimizin birazcık daha rahat etmesi için tercih edilebilir.


atb

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.  aldığımda hangisini aldığımı ve yorumlarımı paylaşırım. atb

haşim işcan yolları göründü bana da:)))
bu arada soğanı ilk defa duydum, mutlaka deneyeceğim :))


colpang

haşim işcana gitmişken inglesinayı da incele derim. ben e- bebek de inglesinayı gördüm, patentli tek elle kapama sitemi gerçekten çok müthiş, kullanışlı.Cevaplamak için Üye ol