anaokulu arıyorum..

anhelo soruyor: 3

merhaba arkadaşlar;
benim 3,5 yaşında bir oğlum var..acıbadem-koşuyolu civarında veya buralara yakın bir yerde bildiğiniz iyi bir anaokulu var mıdır?geçen sene gönderdiğimiz bir okul vardı ancak 2 ay gönderdik yalnızca..beni öğretmenleri ve okulun fiziki şartları pek memnun etmedi açıkçası.şimdi de eğer daha iyi bir okul bulamazsak oraya göndermek zorunda kalacağım ne yazık ki..bir tavsiyeniz varsa çok sevinirim..
teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


esbagu

Ben de Acibadem'de bir kres ariyorum, Gelecege Adim ve Ars Anaokulu hakkinda bilgisi olan, veya baska onerileri olan varsa cok sevinirim.


mater

Merhaba, hala Koşuyolu'nda anaokulu arayan varsa, tavsiye edeceğim bir yer var... Çitlembik Anaokulu...Oğlum 3,5 yaşında ve yaklaşık 6 aydır gidiyor.Çok memnunum... Montessori eğitimi veriyorlar. Eğer ilgilenen olursa daha ayrıntılı da anlatabilirim. Ama internetten de araştırabilirsiniz 


Canoglum

 

Merhaba,

Benim oğlum SARMASIK Çocuk Evine bir buçuk ay (haftanın üç yarım günü) devam etti.

Okul seçerken kriterlerim; aşırı akademik yüklemeler yapan bir okuldan ziyade, çocuk seven, ona değer veren, huzurlu bir oyun ortamı sağlayan, evime yakın, aylık anlaşma yapabileceğim, haftanın 3 yarım günü öğrenci kabul eden bir okul olması  idi. İlk bakışta SARMASIK bu kriterlere uyuyordu.

Bir  aylık süreçten sonra çocuğumu okuldan aldım. Sebebi, öğretmenin çocuğumu sırtından, kıyafetinden çekiştirerek gruba dahil etmeye çalışması. Yani psikolojik ve fiziksel şiddet. Oğlum bu olayı anlatırken ağladı, olay olduğunda da çok ağladığını söyledi.

Daha once de 3-4 kere oğluma bağırdılar, ağladığı için tehdit edildi. Ağlarsan annenin yanına gidemezsin, yemek yemezsen masadan kalkamazsın, ağlarsan bebeklerin grubuna gidersin, bak senin yüzünde diğerleri de ağlıyor şeklinde suçlama ve psikolojik şiddetle eğitim yapmaya çalıştıklarına şahit oldum. (Kendi oğlumun öğretmeni hakkında yorum yapıyorum, diğer grup öğretmenlerini bilemem ). Konuştum. Özür dileyip tekrar etmeyeceklerini söylediler ama sadece kendisinin ve benim çocuğumun olduğu boş bir sınıfta, annesini özlediği için ağlayan bir çocuğa bağıran öğretmenin, daha sonra da çocuğa bunları yapacak bir mizaç olacağını tahmin etmeliydim.

Ufak da olsa yaralanmalarda muhakkak anında haber vereceklerini söylemelerine rağmen, oğlum eve yaralı geliyor ve olanları kendisi anlatıyordu. Ertesi gün öğretmene sorduğumda da çok hafif bir yara olduğunu, arkadaşının arabasının yanlışlıkla değdiğini söylüyorlardı. Ufak da olsa yaralanmalarda öğretmen önceden muhakkak veliye bilgi vermelidir ki anne çocuğunu yaralı gördüğünde panik olmasın, kaygılanmasın. Bundan sonra bilgi vereceklerini söylediler. Sonuçta kaza olmasını çok normal karşılayan bir anneyim. Eleştirdiğim nokta, söz verildiği halde önceden bilgi verilmemesi. Sonrasında iki kere daha ufak yaralar oldu ve yine bana önceden bilgi verilmedi.

SARMASIK ÇOCUK evi ile ilgili yasadıklarım bunlar. Dahası da var. Şimdilik kısaca bunları paylaşabilirim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgiler,
Cevaplamak için Üye ol