biberon

akarsum soruyor: 5

sizce biberon kaç yaşına kadara verilmeli

oğlum 3yaşında bıraktırdık hasta olmuştu bişe yemiyodu bahaneyle biberonu yok ettik
kızım daha 2 yaşında özellikle yatarken biberon istiyo abisi (0resmen tiryakiydi) görür ister diye vermiyorum

kızıma gizlilerde vermelimiyim yoksa ağlayışına rağmen vermemeliyim???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kedidirkedi

Benim kızım hiç biberon kullanmadı. Suyunu ve memeyi bıraktıktan sonra da sütünü damla akıtmayan, valfli, yumuşak yassı uçlu, kulplu bardaklarla veriyorum.


akarsum

yani sallamama rağmen çok zor uyuyo ağlıyarak şimdi hanımefendi salıncaktan indi biberonunu, buzdalabından sütü getridi o kadar tatlıydı ki sütü verdim salıncağa koydum uyudu.vermezsem çok ağlıyo.

nebilim abi de tekrar başlasın istemiyorum yaklaşık 2 aydır içmiyo ama unutmuş değil.şuan evde yokta rahatlıkla verdim


akarsum

çok üzüldüm zor bi süreç


burcubrsn

2 yaşınnda mutlaka bırakmalı demisti dr umuz..oğlum 2 yaşına yakın bardaktan içmek istedi ve kendiliğinden bıraktı..bırakmasaydı zorla bıraktırazdım sanırım..


kedidirkedi

Ben kızımı 27 aylığa kadar emzirdim. Ne zaman ki emzirmeyi bıraktık geceleri su ve süt istemeye basladı. Bİr gün ne olduysa oldu normal sütten vazgeçti Nesquik'li süt istedi gece içmek için. Şekerli diye vermek istemesem de anne sütünden normal süte geçişte sorun yasamayalım, yeter ki içsin diye kasıgın ucuyla koymaya basladım. Halen yatmadan önce Nesquik'li sütü ve suyu olmadan yataga girmiyor. Gündüzleri de sütü çok nadir içtiği için bir şekilde süt içmesi gerek, o yüzden vazgeçemiyorum da.Cevaplamak için Üye ol