Gece saat başı uyanma

denizderya1 soruyor: 4

3 aylık bebeğim bir kaç gündür akşam 8 den itibaren saat başı uyanmaya başladı. sebebi ne olabilir böyle bir durum yaşayan anneler var mı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


emineaslihan

Benim kızım da aynı şekilde son üç aydır gece iki saat bazen saat başı uyanıyor ve çoğunlukla gazı olduğu için.  Benim kızım kolikti çözümü hamakta ve beyaz ses açmakta bulduk şuan kolikli gibi aglamiyor ancak hala hamakta uyutuyorum gece beşiğine alıyorum. Tahminim bu uyanmalar ve hamaktan vazgeçme işi emeklemeye başlayınca geçecek. 


missmarttle

Sanıyorum bütün anneler yaşamıştır ve yaşamaktadır böyle bir süreç, çok normal... bebeklerin dönem dönem ihtiyaçları değişir. 3. Ay itibariyle diş huzursuzlukları başlayabilir, huzursuzlukların başlaması dişlerin de hemen çıkacağı anlamına gelmez, 3. Aydan itibaren başlaması mümkündür. Büyüme atağında olabilir. Gün içerisinde uykusunu yeterli alamıyor olabilir. Gün içerisinde fazla uyutulmuş olabilir. Gün içerisinde yeterli kalori almamış olabilir. Uyumadan önce fazla beslenmiş, bağırsak hareketleri başlamış olabilir. Üşümüş veya sıcak gelmiş olabilir... bu bebe milleti derdini nasıl anlatacağını bilemediği için çareyi vikvikleyip anne memesine yapışmakta buluyor her türlü:) benim kızımda da olur dönem dönem saat başı uyanmalar, 1 hafta-10 günde eski düzenine döner genellikle. Rahat olun, sakin kalın, gün içerisinde fırsat buldukça dinlenmeye çalışın ve bu sürecin bitmesini bekleyin derim naçizane:)


denizderya1

emineaslihan ben de oğlumu hamakta ve beyaz gürültüyle uyutuyorum ona rağmen saat başı uyanıyor. hamakta da uyumazsa daha ne yapayım diyorum hamak genelde son çare oluyor çünkü.

missmarttle  inş dediğiniz gibi normalde döner. gerçekten bebekleri anlamak çok zor. Tüm annelere bol sabır diliyorum.


denizderya1

saat başı uyanmalar azaldi yine çok az uyuyor ama en azından saat başı uyanmıyor. sanırım 3. ayda bir büyüme atağı geçiriyorlar çok huzursuz oluyorlar. ama o kadar sık uyanma gelip geçici bir durummuş. bu durumu yaşayan yaşayacak anneler o günler sabredin geçiyor.Cevaplamak için Üye ol