4 aylik gunluk 600-700 ml arasi

aranil soruyor: 3

Kizim sutum az oldugi icin emmedi, emmedigi icin sagarak veriyorum. Gunde ortalama 400-450 arasi cikiyor ( 3-4 saatte bir gece gunduz farketmeden 1 saate yakin sagmama ragmen) Ustune mama takviyesi ancak 250 ml aliyor. Su anda 6 kilo 2.5kg hastaneden cikis kilomuz, yani kilosu minimumlarda olsa da sinirlarin icinde. Hergun kaka yapiyor ama cisini cok sik yapmiyor. Hele sicaklarda dehidrasyona girecek diye korkuyorum. Su vermeli miyim? Bu ay ek gidaya baslamayi dusunuyoruz, sivi alimi iyice mi azalir? Aranizda bu kadar az veren var mi?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


TATLI_CADI

3. Ayda doğum ağırlığının 2 katına ulaşmış hatta geçmis.bu iyi.anne sütünün 100 cc sinde 70 kalori var.mamada da yaklaşık 100 cc de 100 kalori var.hesaplayınca baya baya besleniyor sıkıntı yok gibi görünüyor.ek gıdaya başlamanızi tavsiye etmem henüz sindirim sistemi anne sütü yahut onun yerine geçen mamalara daha elverişli.ama su verme konusunda bir fikrim yok.


benbb

çiş azalması yeni mi oldu sürekli mi. drunuza danışın isterseniz. bizde ne zaman azalma olsa hatta geceden sabaha cok az yapıyor olsa idrar  kültürde enfeksiyon çıktı hep..tit de lokosit düşük çıkardı ama kültürde verirdim her seferinde ve enf. olurdu..


aranil

Cok teşekkürler,  böbrek sorunu yaşıyor minimal düzeyde geri kaçırma, sanırım onunla ilgili idrar azalması. geçen ay kültür temizdi bu ay son bir haftadır bezler bomboş..genel durumu çok iyi doktora götürmeyi düşünmemiştim aylık kontrolü olan 6 ağustosa kadar ama enfeksiyon riskine karşı acil götüreyim. 



Cevaplamak için Üye ol