Tadı güzel demir ilacı

fatosank soruyor: 8

Tadı güzel olan bir demir ilacı var mı...Bebeğime ferro sanol verirken çok zorlanıyorum...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


esraozlem

Aynı soruyu Ada'nın doktoruna sorduğumda, maalesef hepsinin tadı yeterince kötüdür, katı gıdalara geçiş sonrasında meyve püresine/suyuna ekleyerek verebilirsin diye önermişti. Bir süre zorlandık ancak 6.ayda meyve püresiyle katı gıdalara geçiş yaptıktan sonra, son kaşığa ekleyerek verdim. 9.ayda ise bıraktık demir takviyesini.


fatosank

teşekkür ederim,bebeğim 5 aylık anne sütü alıyor.o yüzden hiçbir şeye karıştıramıyorum.1 ay daha böyle gidicez o zaman.çok teşekkür ederim...


calemity

ferrum tadını kerem seviyor biz ferrumla başladık ama ferro sanolla bahsettiğiniz sıkıntıları yaşayan arkadaşlarıma öneriyorum ve aradaki farkı yaşayınca tşk le dönüyorlar:))
kolay gelsin


Gulusoy

bizim doktorumuz anne sütünün içeriği inek sütünden farklı, demir ile tepkimesinde sağladığı faydada çok çok az azalma oluyor, dolayısıyla sütünüze karıştırıp verebilirsiniz demişti. ben sağdığım süte karıştırıp biberonla veriyorumfatosank

benim doktorumda aynı şeyi söyledi ama ben iki emzirme arası veriyorum.peki saatinin önemi var mı.akşam saatlerinde veriyorum.


bora

ferrumun tadı ferro sanol gibi değil, bora ferrumu seve seve içiyordu.


fatosank

az önce ferrumu gidip aldım teşekkür ederim.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Meyve püresine koymanı tavsiye ederim çünkü demirin emilimi c vitamini iler artar. :) Ben öyle veriyordum ve sıkıntı çekmeden ilacımızı içmiş oluyorduk. Başlarda ben de kaşıkla vermeye çalışıyordum, çok zor oluyordu.


Cevaplamak için Üye ol