meme ucunda sertlik ve ağrı :(

fraua soruyor: 7

bayanlar, 5 haftalık bir oğlum var ve meme ucu yaralarına katlanarak emzirmeye devam ediyorum. fakat bugün sol göğsümden emzirirken acıya artık dayanamadım, incelediğim zaman meme ucunun alt kısmında bir sertlik olduğunu fark ettim. dokunduğum zaman bile acıyor. görünüşte  yara falan yok. o zamandan beri göğüs ucunda sürekli bir ağrı var. bunun nedeni ne olabilir, yaşayan varsa deneyimlerini yazabilir mi lütfen? 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ysym

meme ucunda çatlak ve hassasiyet varsa bu yuzden ağrıyr olabilir,bir cilt doktoruna görün istersen rahatlatan kremler var


Sanemm

Meme ucunda oluşan çatlaktan yada bebeğinizin ağzından süt kanallarına bakteri yerleşiyor olabilir. Mastit olmadan meme ucunuza krem uygulayın, ağrı için sıcak kompleks yapın, çamaşır kullanmadan gezinin ki çatlaklar hava ile temas edip çabuk iyileşsin.

Geçmiş olsun... 


fraua

geceden beri baya uğraştım, sertlik indi ama acısı devam ediyor. o da geçer inşallah. cvplar için teşekkür ederim.


zumre

frauna, 2,5 yıldır emziriyorum. 2 gündür meme ucumda sertlik var ve acıyor. açık yara yok. siz  ne yaptınız? nasıl geçirebilirim?


fraua

bu zamana kadarki incelemelerim sonucu şu kanıya vardım : benim oğlum çok hareketli bir çocuk ve emerken göğüslerimi çok eziyor. sert bir darbe aldığım zaman hala aynı şeyleri yaşıyorum maalesef. heralde kanallarda bi problem oluyor o durumda.ya da süt kırılması mı oluyor bilmiyorum. belki sizde de aynı şey olmuştur. sadece o göğüsten bol bol emzirerek geçiriyorum ben, canım çok yansa da :( kremler duşlar falan çok denedim ama işe yaramadı hiçbiri. sadece bol bol emzirmek. Allah kolaylık versin.


zumre

kanalla ilgili diye düşünmüştüm bende. ilk defa oldu bende.
açıkcası, emzirme dışı bir problem varsa diye korkmuştum.
sertlik azalmaya başlıyor sanırım, acısı devam ediyor.
çok teşekkür ederim cevap için, emzirerek geçmesini bekliyeyim.


angelwave

bendede sivilce tarzında kücük bir şişlik olmuştu ama çok canımı yakıyodu bir arkadaşım göğüs pedi kullanıp kullanmadığımı sordu bende kullanıyorum dedim en azından evdeyken kullanma çünkü havasız kaldığından dolayı goğüs pedinin bu tarz şeyleri yapma ihtimali varmış

bi tavsiye eğer göğüs pedi kullanıyorsan bir süre ara ver ve kremini sürmeyi ihmal etme;)Cevaplamak için Üye ol