Acil cevap ne olur

oyamm soruyor: 10

Arkadaşlar,çok çaresizim  ne yapmam gerek  bilmiyorum. yardımcı olun ne olur. evimi satmakla satmamak arasında kararsız kaldım.

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


ayberke

Eviniizn değeri çok yüksekmiş.Borcunuzda buna nazaran çok deilmiş.35 lik borç için bu ev satılmaz bence.Kredi alabileceğiniz ve aldıgınız krediyi ödeyebilecek gelirinız varsa bu yolu deneyin bence.Ama çalışanınız, işiniz yoksa zor tabi.Genede aileden destek alın .


scanturk

Ayberke +1


_shushu

dayının durumu nedir?


elifnazar

600 tl lik evi 250 ye satmak çok zor gerçekten.Allah yardımcınız olsun.başka hiç bir çareniz yoksa gerçekten son çare ise yapacak birşey yok.ama ben biraz daha düşünün biraz daha zorlayın şartları derim.


oyamm

inanınki şarttları  cok zorladık olmuyo olmuyooo  okadar cok caresisizki  biz satmaksak banka daha düşük fiyata alacak elimizden  hacizlikde olucaz :(ayberke

gülmina cevabın çok mantıklı oda bir çözüm.


yagmur16

Gulmina süper cevap, 35 tl lik borç için 650 tl lik ev satmak hiç mantıklı gelmiyor.Hatta ev 250 tl lik bile olsa yine satmak mantıklı gelmiyor.İleride daha büyük borçlarınız oldugunda ne olacak peki? Aylık elinize gecen para nedir acaba? Bu da bilinse daha mantıklı çözümler uretilebilinir. ( sonuçta aylık miktar çok cuziyse,ev kira getirmeyecek bir yerdeyse)


GOGO05

bencede 35 milyarlık borç için 600 milyarlık evi yarısının altındaki değere satılmaz 21000 tl lik kredi borcumuzu sıkışsak bile 10 ay gibi kısa bir zamanda bitirebildik bence şartları zorlayın ve biraz destekle ödemeye çalışın evinizi satmadancankush

Durumunuzu net olarak ben cevap yazarken yazmışsınız. Ben de arkadaslar 35 milyarı nereden biliyorlar diyorum. Evi kıraya verme fikri bence de süper. Daha kolay borcu odenebilecek bir kredi de düşünülebilir. Bir miktarı ödeyip banka ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz belki. Calışma durumunuz nasıl?


oyamm

arkadaslar yardımlarınız için tşklr   ewet ayrı bi ev burayı  kiraya versem evet  cözüm olabilir  aylık  gecim durumumuz asgari üçret eşimin dogumum var  diger cocugum okula  baslıcak  boclar ayrıca banka beklemiyo  haciz  kararı cıkarıyoo ozman ev degerindende düşük   gidecekk  asıl deger 650 evin  ev yapısı olmadıgından mimari ev yapısı 250 ben satabiliyom  banka almaya kalkdıgından 150 falan gidecek banka 35 veya 40 alcak bana  kalan 100 olcak bu durumdada zarar etcem  tek carem 35 bulup bankayı kapatmak ama  bulamadıgımdan mecburum kimsede yok borc alacagım  eşim de bende kafayı yicez içinden bir türlü cıkamıyoz siz yerimizde olsanız bu durumda napardınız   offfff hergün dua ediyorum allahıma  hayırlısı neyse o olsun diye  baska carem var mı sizceCevaplamak için Üye ol