yenidoğan tırnak kesimi

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


pinar_ece

merhaba
ben ecem icin oneri uzerine chicco nun tirnak makasini aldim ve su ana kadar da memnuniyetsizligim olmadi. Genelde sakin oldugu ve ya uyudugu zamanlari tercih ediyorum. Ayrica citcit degil de makas seklinde olmasi etini kesmemi engelliyor diye dusunuyorum. Dilerseniz bir deneyin


septik

ben ilk zamanlardan beri bebedor un tırnak makasını kullanıyorum.belki en iyisi değil ama işimi görüyor.tırnağını sakşn olduğu yada uyuduğu zamanlarda kesmeye çalışıyorum.tırnağı keserken;bir elinizle tırnağın altındaki eti geri doğru yavaşça iterseniz et kaptırma olasılığınız ortadan kalkar.


mga

Ben bebek törpüsü kullanıyorum. Tırnaklar ince olduğu için kolay törpüleniyor, eti kaptırma gibi bir sorun da yaşanmıyor.


Taita

bence deneyimli birine kestirin..
soruyu okuyunca kızımınkiler geldi aklıma. doğduğunda biz kesememiştik korkudan. annem de kesmemeye yeminliydi. bu arada dehşet uzadı tırnaklar :) neyse dayısı geldi ve bir güzel kesti onları. daha sonra hep ben kestim. tırnak etini geriye iterek keserseniz kaptırmazsınız. tabi korkuyorsanız küçük çocuğu olan deneyimli birine kestirinTaita

bence deneyimli birine kestirin..
soruyu okuyunca kızımınkiler geldi aklıma. doğduğunda biz kesememiştik korkudan. annem de kesmemeye yeminliydi. bu arada dehşet uzadı tırnaklar :) neyse dayısı geldi ve bir güzel kesti onları. daha sonra hep ben kestim. tırnak etini geriye iterek keserseniz kaptırmazsınız. tabi korkuyorsanız küçük çocuğu olan deneyimli birine kestirin


rana_defne

Ben de ilk zamanlar korkuyordum ama sonradan alıştım.
Eti geriye çekmek gerçekten işe yarıyor. Bir de tırnağını, makasın içine almak için ortadan değil kenardan başlayın, makası ortaya doğru kaydırın. Böylece, makasın içinde sadece tırnak olduğunu garantilemiş olursunuz.
Kolay gelsin, sevgiler.. :)


Marlasinger

Ben de bizlerin kullandığı değilde makas şeklinde olanlardan kullanıyorum kızımda.Hem kaptırma riski yok hemde tek hamleyle kesebiliyorsunuz.Genellikle banyodan sonra kesiyorum tırnak daha yumuşak oluyor.


Ozlemdoruk

ben de tırnaklarını ne zaman kessem mutlaka 1-2 parmağını kanatıyordum. sonra birinin tavsiyesi üzerine makas şeklinde olan chicco nun tırnak makasını aldım. o makas ile isteseniz bile etini kesemezsiniz. çok memnunum. artık tırnak kesmek sadece 2 dk.


Marlasinger

Ben mothercareden almıştım makası çok çok iyi.Chicconunki de var onu pek beğenmedim.Chicconunki sanki tırtıklı gibi kesiyor gibi geldi bana.


Cevaplamak için Üye ol