Geceleri çiş kaçırıyoruz , ne yapmalıyım

SesSizaNne soruyor: 10

Merhaba anneler,

biz tuvalet eğitimine 28 aylık iken başladık ve 3 gün içinde çok güzel sonuç ortaya çıktı. İlk baslarda yani ilk 3 gün gece bezine yaptı ama 3 günden sonra hiç yapmamıştı. Şu son 1 aydır geceleri ıslaklık var sadece ıslaklık da değil bayağı bayağı çiş yapıyoruz :(.

Böyle gider mi diye korkuyorum. Geceleri kaldırıyorum yaptırıyorum yatağa giderken tekrardan süt istiyor ve o içtiği sütûde yapıyor . Vermesem çok ağlıyor. Me yapacağım bilmiyorum.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


yavrumveben

Havalar sogudu usuyor usutuyor olabilir..


Anne_Ebe

Uykuya daldiktan sonraki 1.saatte cise kaldirin!uyanma saatine kadar kalan zamani ikiye bolun ve cise kaldirin.mesela 22-07 Uyuyorsa 23 de ilk cise kaldirin, 03 de ve 07 de de cise kaldirirsaniz kuru kalkmasi muhtemel ✌ tuvalet egitimi ile ilgili okumak isterseniz http://anne-ebe.blogspot.com.tr/2015/09/duyduk-duymadik-demeyin-ve-iste.html?spref=fb&m=1 bir goz atin 😉


SesSizaNne

Önerileriniz için teşekkür ederim ama biz çişe kalkdıkdan sonra uykuya geçmek için süt istiyoruz ve içiyoruz buda tekrardan çiş yapmasına sebep oluyor. Öncelikle bizim biberonu bırakmamız lazım sanırım :(


momi

Bizde de aynı sorun var. Gece uyandırmak mesele..tuvalete gitmediği gibi uykusu bolundugunden çok huysuzluk yapıyor bir kaç uyandırma denemesi yaptık yeniden uyutmak zor oldu ağladı hep. Bende cevapları takipteyim.


Meowwow

Özellikle dişleri için biberonu ve gece sütünü bırakması lazım. Dişlerini fırçalaması lazım uyumadan. Bir lokma su içip yatıyor benimki de. Öte yandan tuvalet eğitimi alan ama gece bez-don takan çok çocuk biliyorum.meysaanne

GECE Kaldırmak işi çok zor


SesSizaNne

Gece kaldırmak gerçekden de çok zor.

biberonu bnde sağlıksız buluyorum fakat fazLa iştahı olmadığı için yatarken süt içiyor onada engel olamıyorum.


sLnKA

Ne kadar Dogru bilemem ama ben ilk bezi biraktigi zaman kızıma geceleri bez bağlıyordum. Hatta su külot gibi giyilen bezlerden kullanıyorduk ki hani adına gece bezi diyordum. Uzunca bir zaman öyle gitti. Kızım da gece bir kaç sefer emiyordu çünkü. Ama gündüzleri artık cismini tutmayı öğrendiği icin yavaş yavaş gece bezleri kuru uyanmaya başladı. Böylelikle tamamen bıraktık. Yalnız ben hiç gece gidip çişe kaldırmadım. Yani gece uykudan uyanıp çişe gitmeyi öğrenmedi dolayisiyla.

Simdi bir seneden fazla oldu bırakalı ve nadiren gece uyanıp cisim geldi anne diyor. O da eğer uyumadan tuvalete gitmediyse ya da yatmadan önce cok su içtiyse oluyor.

Bence cok tepkisi yoksa gece bezi yapın bir sure ve çişe kaldırmayın. Ya kendisi kalksın ve öğrensin bunu ya da gece kalkmamayi öğrensin. Bir yandan da yavaş yavaş gece sütunu keserseniz bu sûrede.Devin_2012

Selamlar, biz de 1-1,5  ay kadar gece ve öğle uykusunda bezine devam ettik. Sonra ikisini de aynı anda kaldırdık. Benim şahsi fikrim biranda herşeyin mükemmel olmasını beklemeyin.. bu şekilde devam ederseniz hem çocuğunuz hem siz daha az üzüleceksiniz, çünkü eminim o da kaçırdığını farkettiğinde üzülüyordur.Biz de hala gece sütüne devam ediyoruz buarada.10 gibi yatıyor,2,5 gibi çişe kaldırıyorum. yine az miktar süt içip sabah 7,30 da uyanma ve çiş yapma şeklinde geçiyor.


cancun

öncelikle bence çok normal. daha da büyüyünce bile ara ara olabilir.bizde de oluyor kaçırmalar. çok sıvı içtiğinde gece çişe kaldırmama rağmen sabaha doğru mutlaka kaçırıyor örneğin. sadece kaçırma değil tabii toptan üst baş değişimi. ben çişe kaldırınca uyanacak diye çok korkuyorum çünkü uykumuz çok problem zaten. yatarken çiş yapıyor ama o son içtiklerinde bir işe yaramıyor. uyduktan sonra 2.5-3 saat sonra bir daha çişe kaldırıyorum ama tabii buna kaldırma denemez. kucağıma alıyorum hiç bir ışık yakmıyorum klozete oturtuyorum çişini yapıyor ama uyanmıyor yani uyandırıp hadi çişe deyip ışıkları vs açmıyorum, yürütmüyorum. çiş yaptırırken hala uyuyor oluyor. sonra kucağımda tekrar yatağına götürüyorum. uyanacak diye de çok tırsıyorum çünkü uyanırsa imkanı yok tekrar uyumaz.


Cevaplamak için Üye ol