Beslenme sorunu, katı gıda

nihanca soruyor: 4

  Arkadaşlar pazar günü oğlum 10.ayını tamamlayacak. 6.ayında katı gıdaya geçişte herhangi bir problem yaşamadık. Ama özellikle son bir aydır çorba hariç ne verirsem çıkarıyor eline alıp bakıyor. Tekrar ağzına alıp çiğniyor, sevmemişse tükürüyor. Ağzında şu anda 8 diş oldu. Rahatlıkla yiyebilir gibi geliyor bana ama yine de emin değilim. Bazen yemekleri çatalla ezip biraz yoğurtla karıştırıp veriyorum.

 Katı gıdaya geçişte herhangi bir problem olmayıp sonradan yiyecekleri çıkarmada problem yaşayan oldu mu? Siz neler yaptınız?


Bu soruyu cevapla


4 Cevap


babu

Bana oglunuz artik yemek isini kendisi yapmak istiyor gibi geldi. Onune haslanmis sebze vb eliyle alip yiyebilecegi seyler koysaniz kendi alip yerde soylediginiz gibi cikarip bakma durumuna gerek kalmaz. Kesfetmek anlamak istiyor gibi ve hakli :)


gzmhrrm

bir dönem herşeyi dli ile atıyordu yesin diye mama sandalyesinin önüne koydum eliyle yedi eline havuç elma vs verdim başta zorlandı ama şimdi alıştı kabuklu verince bile kabugunu dişi ile koparıp elmayı yiyor bizim sorunumuz sonradan anladım ki diş çıkarmasıymış dişi çıkardı rahatladı...


nihanca

Babu teşekkürler eline havuç salatalık elma gibi şeyler veriyorum. Hazırladığım yemeği yemeyince gıdasını alamıyor korkusu var.  Öneriniz için çok sağ olun:)


nihanca

gzmhrrm diş olabilir çok hızlı çıktı dişleri...Cevabınız için teşekkürler...Cevaplamak için Üye ol