lütfen yardım edin canım çok sıkkın....

Daphnes_Mum soruyor: 10

Bilmiyorum belki ben abartıyorum yine ama çok endişeliyim kızımın karnı sürekli şiş, kayınvalideme göre göbekli bir bebek ama bilmiyorum ki normal mi acaba? Tüm bebekler kurbağa karınlı mıdır yoksa gerekli tetkikleri yaptırsam mı acaba? Biraz araştırdım internetten karaciğer-dalak büyümesinin belirtilerinden  biriymiş. Ama biz 1 yaşına kadar her ay dr. kontrolüne götürdük en son kontrolümüzde 1.5 ay kadar önce yapıldı sonuçta dr her seferinde elle iç organlarını kontrol etti , şimdi ne yapsam acaba ? Ultrasonun yan etkileri var mıdır çektirtsek? Bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen yardım edin.
Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


zeynepanne

bu  ateşli hastalık süreci seni çok yordu şeker, olmayacak şeyler düşünmeye başladın. her ay doktor kontrolünden geçen bir bebek olduğunu söylüyorsun. bir anomali olsa doktorunuz farkederdi. karnındaki şişlik harici başka bir bulgu var mı?
her neyse de bence madem için rahat değil önce doktoruna danış, o yönlendirsin, o karar versin, şimdi biz ne desek boş...
bu arada genelde tüm bebekler şiş göbekli ve selülitli popoludur benim gördüğüm. poposuna hiç dikkat ettin mi nasıl selülit var:))))


senayc

Bildiğim kadarıyla ultrason un bir zararı yok. Doktoruna telefon açıp sorsan?


Daphnes_Mum

Zeynepçim doğru söylüyorsun sinirlerimi çok yıprattı sanırım bu hastalık durumu. İşte benimde duymak istediğim buydu acaba bebeklerin karınları fit bayanlar gibi dümdüz müdür yoksa vücutlarına göre bombelik var mıdır?


fatos

Benim oğlumun ve etrafımdaki tüm bebeklerin karnı şiş. Afrikalı çocuklar gibi. Etrafımda hep öyle gördüğüm için ben hiç hastamı diye düşünmedim açıkçası.


Daphnes_Mum

çok sağol fatoşcum ya nasıl rahatladım anlatamam işte aynı bizimkide afrikalı çocuklar gibi karnı vücuduna oranla daha şiş, bende panik oldum. tekrar sağol arkadaşım...fatos

rica ederim.


julide

canım benimki de öyle merak etme. hastalık yıprattı bizi ondan saçma şeyler düşünüyoruz


Taita

genelde bebeklerde göbek normaldir :) ayrıca dr kontrol ederken bir anormallik görse mutlaka müdahale ederdi değil mi?
yine de içinizin rahatlaması açısından bir dahaki dr kontrolünde aklınıza takılan soruları sorun.kader_eymen

bizde göbekliyiz, hatta önde gideninden...


Yasemina

bizimkinin de karnı sistir dogru duzgun kılosu olmamasına ragmen
batın ultrasonu cektirebilirsin rahatlıkla sanıyorum, içinin rahat etmesi için. Uzme kendiniCevaplamak için Üye ol